06 лютого 2023, 16:11

Євгенія Кравчук: У публічних бібліотеках України близько 44% книг російською мовою

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

З початком повномасштабної війни Міністерство культури та інформаційної політики надало бібліотекам рекомендації щодо списання певних типів книг. Станом на листопад минулого року в публічних бібліотеках близько 19 млн примірників книг було списано. З них приблизно 11 млн російською мовою. Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд скасував Угоду з рф про співробітництво у сфері дослідження і використання космічного простору".

"Списують і деякі україномовні книги радянської доби. Також є рекомендації списувати й вилучати книги, автори яких виступили з підтримкою збройної агресії проти України. Є цілий список таких авторів, які потрапили під санкції. Загалом співвідношення книг російською та українською мовами в наших бібліотеках дуже печальне. Тож зараз ідеться про те, що швидше необхідно поновлювати фонди й закуповувати книги українською мовою", – зазначила вона.

Кравчук наголосила, що Інститут книги закуповує винятково українські книги. Вона сказала, що наразі в публічних бібліотеках України близько 44% книг російською мовою, решта українською мовою чи мовами країн ЄС, тому співвідношення на користь літератури українською мовою необхідно нарощувати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати