27 травня 2020, 11:24

ЄСПЛ: коли держвиконавці не можуть вирішити, хто має виконувати судове рішення

ECHR. Ukrainian Aspect

Служби судових приставів двох регіонів Росії тривалий час не могли визначитися із тим, хто саме має виконувати рішення суду про проживання дитини з матір’ю, що набрало законної сили.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: встановлення батьківства може скасувати рішення суду про усиновлення дитини".

Хто винен, визначав Європейський суд з прав людини у справі "Губашева та Ферзаулі проти Росії" (заява № 38433/17), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Коли Ася Губашева в 2012 році розлучилася із своїм чоловіком, дочка (Раміна Ферзаулі) залишилася жити із матір’ю. Через два роки батько викрав дитину. Тоді жінка звернулася до суду і отримала рішення, за яким дитина повинна була мешкати із нею.

Проте, коли почалася процедура виконання цього рішення, служби судових приставів двох регіонів Росії (Чеченської республіки та Інгушетії) передавали справу одна одній, оскільки не могли визначитися, хто з них мав виконувати рішення (спроби встановити заявлені місця проживання батька не мали успіху). Пізніше судовий пристав таки знайшов його на робочому місці і чоловік повідомив, що працює в Інгушетії, а проживає у Чечні, а також не має наміру повертати дитину колишній дружині.

Зазначається, що тоді несумлінному чоловікові було призначено штраф у розмірі, еквівалентному 15 євро. Крім того, суд постановив, що дії служби судових приставів були явно недостатніми для забезпечення виконання рішення суду та ухвалив виправити виявлені порушення. Втім, первинне судове рішення так і залишилося невиконаним.

Тому А.Губашева та Р.Ферзаулі звернулися до ЄСПЛ. Посилаючись, зокрема, на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя), Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, мати скаржилася від свого імені та від імені дочки на те, що органи влади не виконали рішення про визначення місця проживання.

У результаті у Страсбурзі констатували порушення конвенційних гарантій та присудили 12,5 тис. євро компенсації моральної шкоди для А. Губашевої. Що стосується другого заявника, то ЄСПЛ постановив, що виявлення порушення складало достатню справедливу сатисфакцію будь-якої моральної шкоди, завданої пані Ферзаулі.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі "Губашева та Ферзаулі проти Росії" (№ 38433/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов’язав державу перерахувати компенсацію за майно, вилучене у громадян.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати