05 лютого 2024, 10:30

Єгор Чернєв: У питанні конфіскації на користь України заморожених російських активів є певні зрушення

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Основна проблема з конфіскацією заморожених російських активів на користь України полягає в тому, що наразі немає юридичних механізмів, щоб без втрати репутації країни, які зараз є держателями цих активів, розв’язати питання. Про це заявив народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Роксолана Підласа: Україна вже в березні очікує надходження 4,5 млрд євро допомоги".

За його словами, інакше ніхто не зможе гарантувати, що суверенні активи інших держав будуть збережені.

"З нашого боку аргументація цілком логічна й обґрунтована: російська федерація порушує міжнародні правила та конвенції, тому це дає підстави нашим партнерам діяти нестандартними методами, які поки не вписані в міжнародне право. Загалом дуже дивно й комічно виглядає, коли рф виступає проти західних норм, а ті самі західні норми захищають росію. Я сподіваюся, що зрештою юридичний механізм конфіскації активів буде знайдено. Над цим працює велика кількість наших партнерів, а також команда з боку України", – зазначив політик.

Він додав, що питання про отримання нашою державою відсотків від заморожених російських активів також зрушилося з мертвої точки.

"Як сказав глава польського уряду Дональд Туск, у разі ухвалення ЄС відповідного рішення Україна може щороку отримувати до 15 мільярдів євро відсотків, нарахованих від заморожених активів рф. Добре, що зараз, практично вже на початку третього року повномасштабної війни, ми маємо певні просування в цьому напрямку. Сподіваюся, що цього року ми хоча б частину цих грошей отримаємо", – зауважив народний депутат.

За його словами, основними держателями заморожених активів у Європі є Бельгія та Люксембург, і саме ці держави мають ухвалювати рішення. З іншого боку, ЄС може напрацювати правову основу, щоб допомогти в цьому суверенним країнам.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати