27 січня 2021, 13:50

Доступ до нотаріальної діяльності буде спрощено - законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано  Проект Закону № 4632 від 25.01.2021 про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" щодо спрощення доступу до нотаріальної діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують спростити доступ до адвокатської діяльності"

Автори законопроєкту переконані, що встановлені на даний час вимоги до осіб, які мають намір здійснювати нотаріальну діяльність, є невиправдано високими, а сама процедура отримання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю  ускладненою.

Саме тому проєктом Закону пропонується спрощення доступу до нотаріальної діяльності осіб, які мають намір займатися нею, шляхом зменшення вимог до кандидатів,  а також оптимізації процедури складання іспиту.

Законопроєктом передбачено внесення наступних змін до ЗУ «Про нотаріат» стосовно осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю:

- замість вимоги до стажу роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори не менш як три роки – встановлення вимоги до стажу роботи у сфері права не менш як три роки, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори не менш як півтора роки;

- замість існуючої норми про те, що «особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, допускається до наступного його складання не раніш як через рік», встановити, що така особа може бути допущена до повторної здачі іспиту не раніше, ніж через три місяці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати