08 лютого 2021, 20:00

Дослідниця лікарні засуджена до тюремного ув’язнення за змову та крадіжку комерційних секретів

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Колишня співробітниця з Дубліна, штат Огайо, 1 лютого ц.р. була засуджена окружним судом США до 30 місяців тюремного ув’язнення за змову з метою крадіжки комерційних секретів, пов’язаних з екзосомами, щодо дослідження, виявлення і лікування ряду дитячих медичних станів.

Читайте також: "СОТ відмовляється скасовувати положення TRIPS для препаратів від Covid-19"

47-річна Лі Чен також брала участь у змові з метою шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку. У липні 2020 р. вона визнала себе винною в крадіжці наукових комерційних секретів, пов’язаних з екзосомами і їх ізоляцією, з науково-дослідного інституту Національної дитячої лікарні для особистої фінансової вигоди.

Чен і її чоловік (спільник Ю Чжоу, 50 років) працювали в окремих медичних дослідницьких лабораторіях в дослідницькому інституті по 10 років кожний (Чжоу — з 2007 по 2017 р. і Чен — з 2008 по 2018 р.). Вони визнали себе винними у змові з метою крадіжки як мінімум 5 комерційних секретів, пов’язаних з дослідженням екзосом, з Національної дитячої лікарні.

Екзосоми відіграють ключову роль у дослідженні, виявленні та лікуванні ряду захворювань, включаючи некротичний ентероколіт (стан, що виявляється у недоношених дітей), фіброз і рак печінки. Судові документи докладно описують, що Чен змовилась украсти, а потім перетворити на гроші одну з комерційних таємниць, створивши і продавши «набори для ізоляції екзосом», для чого заснувала компанію в Китаї.

Чен отримала пільги від китайського уряду, в т.ч. від державного управління іноземних експертів і національного фонду природничих наук Китаю. Вона також подала заявку на участь у декількох програмах талантів китайського уряду — метод, який використовується Китаєм для передачі уряду зарубіжних досліджень і технологій.

«Занадто довго Китайська Народна Республіка (КНР) заохочувала пряму крадіжку американських комерційних секретів через китайські урядові програми, які винагороджують дослідників за крадіжку того, що Китай не може зробити завдяки своїй власній винахідливості, — сказав помічник генерального прокурора Джон К. Демерс для управління національної безпеки. — Ці програми, як і «Тисяча талантів», не є нешкідливими платформами для академічної співпраці. Сьогоднішнє завершення ще одного успішного судового переслідування за крадіжку комерційної таємниці, що заохочується урядом КНР, служить попередженням для всіх, хто може спробувати отримати вигоду з незаконних зусиль Китаю з досягнення технологічного панування за допомогою крадіжок».

«Чен і її чоловік протягом декількох років реалізували схему, щоб створити бізнес у Китаї, вкрасти американські дослідження і отримати від цього прибуток, — сказав прокурор США по Південному округу штату Огайо Девід М. ДеВіллерс. — Чен охоче брала участь у довгострокових зусиллях китайського уряду з крадіжки американської інтелектуальної власності. Вона заслуговує на ув’язнення в федеральну в’язницю».

«Найважливіша місія лікарні — допомогти людям жити довше і здоровіше. Однак місія відповідача полягала у крадіжці комерційної таємниці і створенні компанії в Китаї, щоб заробити на цих вкрадених таємницях, — сказав помічник директора відділу контррозвідки ФБР Алан Е. Колер-молодший. — ФБР не припинить зусиль з виявлення людей, які крадуть технології заради власної фінансової вигоди або в інтересах іноземного уряду».

«Сьогоднішній вирок Чен є свідченням серйозності цього злочину, — сказав відповідальний спеціальний агент з відділу ФБР у Цинциннаті Кріс Хоффман. — Чен зізналася, що зловжила довірою Національної дитячої лікарні, вкравши результати передових досліджень з метою створення компанії в Китаї для отримання фінансової вигоди. Цей вирок має служити стримуючим фактором для всіх, хто здійснює аналогічні дії. ФБР буде тісно співпрацювати з партнерами, щоб Сполучені Штати залишалися світовим лідером в області наукових і технологічних інновацій».

Чен позбудеться приблизно $1,25 млн, 500 тис. звичайних акцій Avalon GloboCare Corp. і 400 звичайних акцій GenExosome Technologies Inc. У рамках вироку їй було наказано виплатити $2,6 млн у якості відшкодування.

Чен і Чжоу були заарештовані в Каліфорнії у липні 2019 р., і їх справа була розкрита в серпні 2019 р., коли вони постали перед федеральним судом у Колумбусі. Чжоу також визнав себе винним і чекає вироку.

Відділення ФБР в Цинциннаті розслідувало справу. Сполучені Штати в цій справі представляють помічник прокурора США С. Куртер Шімол, Пітер К. Гленн-Епплгейт, спеціальний помічник прокурора США Дж. Майкл Марус та судовий прокурор відділу національної безпеки Метью Дж. Маккензі.

Джерело:

Hospital Researcher Sentenced to Prison for Conspiring to Steal Trade Secrets, Sell Them in China. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати