21 грудня 2020, 13:10

Дорожня карта ICC в області інтелектуальної власності

Бізнес-рекомендації в постійно мінливому ландшафті ІВ

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Міжнародна торгова палата (ICC) опублікувала нове видання «Дорожньої карти» в області інтелектуальної власності (ІВ) — вичерпного керівництва і огляду ключових проблем ІВ, з якими стикаються бізнес-професіонали, політики і експерти в області права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 Дорожня карта

Останнє видання «Дорожньої карти ІВ» охоплює нові питання, в т.ч. штучного інтелекту, стійких інновацій і постійних загроз, пов'язаних з піратством і поширенням контрафактної продукції, для бізнес-операцій.

Читайте також: "ФБР розкрила крадіжку комерційних секретів НДІ Національної дитячої лікарні для фінансової вигоди в Китаї"

У виданні пояснюється, як з моменту спалаху пандемії Covid-19 порушення ланцюгів поставок, дефіцит пропозиції та стрибки попиту посилили існуюче піратство та контрафакцію. Оскільки світ продовжує відновлюватися і поліпшуватися після Covid-19, «Дорожня карта» підкреслює життєво важливу необхідність співпраці між приватним сектором і урядом для вирішення проблем ІВ в майбутньому.

«Дорожня карта ICC IP Roadmap» 2020 р., представлена під час листопадового засідання комісії ICC з ІВ, отримала внесок від понад 100 експертів у області ІВ з усього світу і буде перекладена кількома мовами, щоб забезпечити доступність для ділових кіл в усьому світі. Останнє видання «Дорожньої карти в області ІВ» було оприлюднене в присутності генерального секретаря ICC Джона У.Х. Дентона А.О. і генерального директора Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Дарена Танга.

Джон У.Х. Дентон AO зазначив: «Від швидкого прогресу в галузі охорони здоров'я до величезного зростання використання цифрових технологій, які ми спостерігали в цьому році, багато прикладів інновацій і творчості служать срібною підкладкою в цей дуже складний період для бізнесу в усьому світі. У міру того, як ці важливі зрушення тривають, «Дорожня карта ІВ ICC» в редакції 2020 р. вносить великий внесок у поглиблення розуміння змін, що відбуваються в сфері захисту ІВ в усьому світі».

У нинішньому висококонкурентному комерційному середовищі ефективне управління активами ІВ як ніколи важливе. Право інтелектуальної власності вже давно було пов'язане з комерційними стратегіями компаній, що привело до розробки ретельно продуманих стратегій управління ІВ та практики ліцензування, орієнтованої на конкретні галузі.

«Дорожня карта ІВ ICC» розглядає можливості і проблеми, створювані мінливим ландшафтом IВ. Зокрема, вона надає особам, які приймають рішення — від великих корпорацій у розвинених країнах до малих і середніх підприємств (МСП) у країнах, що розвиваються — докладні пояснення переваг, одержуваних від патентів, торгових марок, авторських прав та інших форм прав ІВ. Розуміючи основи права ІВ, підприємства будь-якого розміру можуть отримувати прибуток від створення вартості і гарантувати повернення інвестицій у своїй стратегії управління ІВ.

«Дорожня карта ІВ ICC» є провідним виданням комісії ICC з інтелектуальної власності. Спочатку опублікована у 2000 р., вона має 13 послідовних видань, при цьому попереднє видання було опубліковане у 2017 р. Попередні редакції «Дорожньої карти ІВ» були перекладені, серед інших, на арабську, китайську, французьку, німецьку, португальську, російську, іспанську і турецьку мови.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати