13 травня 2022, 11:50

Додаткові можливості для українців, які шукають роботу в Польщі

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Встановленню контактів між роботодавцями та громадянами України, які шукають роботу, сприятиме спеціальний портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Уряд Польщі підготував чергову поправку до закону про допомогу українським біженцям щодо створення системи ІКТ. «Завдяки рішенню здобувач зможе скласти карту своїх компетенцій та потреб, а також отримати відгуки про пропозиції роботи та контактні дані для потенційних роботодавців», — йдеться на сайті уряду.

Проєкт поправок стосується закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави та закону про інформатизацію діяльності суб’єктів, які виконують суспільні завдання. Громадяни України, які приїхали до Польщі через збройний конфлікт, шукають роботу, яка відповідає їх кваліфікації. Проте збір інформації про професійну кваліфікацію українців, яка могла б бути використана роботодавцями для пошуку працівників бажаного профілю, нині відсутній. Нова система ІКТ дозволить вводити, збирати та видаляти інформацію з пропозиціями про роботу, якою можуть скористатися громадяни України. База даних також призначена для аналізу інформації з метою підготовки рекомендацій щодо наявних вакансій за даними, розкритими громадянином України.

Система призначена для забезпечення можливості внесення, збирання та видалення інформації з пропозиціями про роботу, якими можуть скористатися громадяни України, а також запровадження, збирання та видалення інформації, що характеризує знання та професійний досвід громадян України. Важливо, щоб портал був інтегрований з реєстром PESEL.

Уряд стверджує, що завдяки новим рішенням претендент зможе знайти роботу, що відповідає його компетенціям. Рішення ІКТ, представлене підготовленою поправкою, має бути доступне за допомогою онлайн-сервісів, доступних через веб-сайт або як частина програми mObywat.

Відповідно до прийнятого урядом законопроєкту, поправка набирає чинності наступного дня після її публікації у «Віснику законів».

За даними Міністерства сім’ї та соціальної політики, у Польщі працюють близько 130 тис. українських біженців. Міністерство внутрішніх справ та адміністрації нещодавно оголосило, що у базі даних PESEL зареєстровано 400 тис. осіб працездатного віку з України. Кожна четверта людина, яка приїхала до Польщі та зареєстрована в системі, вже легально працює.

Джерела:

Rząd stworzy specjalny portal. Ma to pomóc Ukraińcom znaleźć pracę w Polsce. 

Kolejne ułatwienia dla Ukraińców poszukujących pracy w Polsce. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати