13 липня 2020, 11:06

Дочка Брюса Лі подала позов на 30 млн доларів на мережу ресторанів Kungfu

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Каліфорнійська компанія, що належить Шеннон Лі (Shannon Lee), дочці легенди бойових мистецтв Брюса Лі, подала в суд на популярну в Китаї мережу ресторанів швидкого харчування Kungfu Catering Management за незаконне використання іміджу її батька.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Компанія Bruce Lee Enterprises, очолювана Шеннон Лі, подала в суд позов на суму 210 млн юанів або 30 млн доларів на мережу підприємств швидкого харчування, як компенсацію за використання зображення Брюса Лі без дозволу. Крім цього, компанія вимагає 88 тис. юанів на судові витрати, повідомляє China Daily. Судові документи показують, що справа була прийнята 5 грудня 2019 р. Шанхайським проміжним народним судом №2.

Брюс Лі

Легендарний актор і майстер бойових мистецтв, за твердженням позивача, знаходиться в логотипі мережі ресторанів Real Kungfu. На ньому видно зображення чорнявого чоловіка у жовтій сорочці в бойовій позиції, чия зовнішність і позиція схожі на Брюса Лі та його знамениту позу «готовий завдати удару» з фільму 1973 р. «Вихід Дракона» («Enter the Dragon»). Зйомки фільму тривали впродовж трьох місяців і, незважаючи на відносно невеликий бюджет, в результаті обернулися комерційним успіхом. Картина виявилася останнім закінченим фільмом за участі Брюса Лі, який помер за шість днів до прем'єри.

На додаток до компенсації, Шеннон Лі також вимагає від мережі негайно припинити використання зображення її батька і впродовж 90 днів видати роз'яснення, що це не має нічого спільного з Брюсом Лі.

Real Kungfu спростовує звинувачення, стверджуючи, що місцева влада вже давно дала їй дозвіл на використання логотипу в цій формі.

«Real Kungfu подала заявку і отримала дозвіл на використання цього логотипу після жорсткого контролю з боку Китайського відомства з патентів і товарних знаків. Ми використовуємо його впродовж 15 років», - йдеться в повідомленні компанії, опублікованому на китайському порталі Weibo. Мережа додала, що була здивована, що їй не дозволили використовувати логотип після стількох років, і уважно стежила за справою, щоб відповісти на звинувачення. Мережа Real Kungfu була заснована в 1990 р. і нині налічує близько 600 ресторанів в Китаї із загальною вартістю активів понад 5 млрд юанів. У минулому році вона увійшла в число 10 найбільших компаній швидкого харчування в Китаї за списком, опублікованим Китайською асоціацією кухні.

У свою чергу компанія Bruce Lee Enterprises займається продажем і ліцензуванням іміджу відомого майстра бойових мистецтв, щоб, як вона пише на своєму веб-сайті, «поділитися мистецтвом і філософією Брюса Лі, щоб надихати розвиток особистості, позитивну енергію і глобальну гармонію. і підтримку бойових мистецтв в живих». Шеннон Лі, яка прийняла компанію від своєї матері, була залучена до збереження спадщини її батька впродовж приблизно двох десятиліть.

Подання позову відбувається в зв'язку з тим, що Китай зобов'язався поліпшити захист прав інтелектуальної власності і застосувати більш жорсткі заходи покарання, що є однією з ключових тем в торговій суперечці Пекіна з США.

Джерела

Córka Bruce'a Lee pozywa sieć fast foodów. Chce 30 mln dolarów

Bruce Lee's daughter 'sues Chinese fast food chain Real Kung Fu for £23 million after the brand used the late martial arts star's image in its logo

Real Kungfu plans to take on Bruce Lee Enterprises in court

Bruce Lee’s daughter sues fast food chain for using father's image

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати