У новій редакції законопроєкту «Про виконавче провадження» планується суттєво оновити норми, що стосуються регулювання дисциплінарного контролю і відповідальності приватних виконавців України. Під час чергового засідання Робочої групи щодо реформування законодавства у сфері примусового виконання судових рішень та рішень інших органів, яке відбулось 15 березня на базі Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, представники АПВУ та Мін’юсту попередньо досягли низки компромісних рішень з цього питання.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Дисциплінарна комісія тимчасово зупинила діяльність заступника голови АПВУ"
«Наша мета – закріпити у новому законопроєкті такий дисциплінарний контроль і відповідальність приватних виконавців, який би: по-перше, сприяв розвитку професії, стимулював членів спільноти неухильно дотримуватись законодавства та норм професійної етики, а, по-друге, унеможливлював використання регулятором Комісії задля тиску на інститут приватних виконавців», - заявив Голова АПВУ Віталій Чепурний.
Він повідомив, що у новій редакції законопроєкту домовлено закріпити норму, що Голова Дисциплінарної комісії буде виборною посадою. Обрання відбуватиметься на першому засіданні новосформованої комісії. Термін повноважень членів Дисциплінарної комісії залишається без змін – 2 роки.
Також представники АПВУ запропонували збільшити кількість членів Дисциплінарної комісії приватних виконавців з 9 до 11 членів за рахунок делегування 2 представників від НААУ. Мін’юст обіцяє обдумати таку пропозицію.
Передбачаються і нові види дисциплінарних стягнень:
- Попередження;
- Фінансова санкція у розмірі однієї мінімальної зарплатні на користь держави;
- Зупинення діяльності приватного виконавця від 1 до 6 (12) місяців – у цей період виконавець не зможе відкривати нові виконавчі провадження, але матиме право допрацьовувати відкриті провадження.
- Припинення діяльності приватних виконавців. Застосовується виключно у випадку вчинення приватним виконавцем грубого дисциплінарного проступку або системного нехтування своїми обов’язками, що є несумісним із здійсненням подальшої професійної діяльності.
«АПВУ наполягала ще на двох принципових речах. Перше - підставою для притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності може бути «невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків», але у разі, якщо така діяльність/бездіяльність завдала шкоди законним правам та інтересам сторони виконавчого провадження. Друге - рішення Дисциплінарної комісії щодо застосування до приватного виконавця дисциплінарного стягнення у вигляді припинення діяльності, вступає в силу після сплину термінів на його судове оскарження або набранням відповідним судовим рішення законної сили, а не після видання відповідного наказу регулятора», - розповів Віталій Чепурний.