31 серпня 2021, 10:18

Держгеокадастр працює над розбудовою національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД)

Урядовий портал

З прийняттям Закону України “Про національну інфраструктуру геопросторових даних” та Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних, затвердженого постановою Уряду від 26.05.2021 № 532, в Україні сформовано правове поле створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, відповідно до якого органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах та геопорталах геопросторові дані та метадані і відображати їх за допомогою сервісів доступу на національному геопорталі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держспецзв’язку дослідить упровадження 5G в Україні"

Про це повідомляє Урядовий портал.

Відповідно до наказу Держгеокадастру від 28.01.2021 № 47 адміністратором національного геопорталу визначено ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (НДІГК), на яке покладено функції зі створення та підтримання національного геопорталу, бази метаданих, інтегрування геопросторових даних, що надходять від виробників даних.

У межах реалізації інноваційного проекту НДІГК у режимі дослідної експлуатації забезпечено функціонування геопорталу – прототипу національного геопорталу (nsdi.gov.ua). Геопортал надає можливість простого пошуку та вільного доступу користувачів до наборів геопросторових даних, оприлюднених відповідно до законодавства.

За період функціонування геопорталу опрацьовано механізм взаємодії з геопорталами містобудівного кадастру, офіційними геопорталами міських рад, створено персональні електронні кабінети для держателів, виробників та користувачів даних, розроблено та апробовано сервіси доступу до геопросторових даних. здійснено інтеграцію існуючих базових та тематичних геопросторових даних.

Користувач геопорталу отримує доступ до інформації про конкретний об’єкт або територію (довільну або запитувану: область, район, громаду), переглянути карту, зробити запит на отримання даних про об’єкт або територію, відокремити дані про показники або типи об’єктів, зробити запит на отримання оприлюднених геопросторових даних та метаданих.

Держгеокадастр пропонує заінтересованим держателям даних, в першу чергу визначених у додатку 2 Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних, долучитися до формування сучасної системи оперативного та ефективного онлайн-доступу до високоякісних, актуальних і достовірних геопросторових даних та метаданих.

Станом на серпень 2021 року на геопорталі доступні актуальні набори геопросторових даних НДІГК, Держводагентства, Укравтодору, Мінрегіону та ДКА, 92 органів місцевого самоврядування (міських, селищних рад, територіальних громад), зареєстровано 920 користувачів електронних кабінетів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати