26 березня 2021, 10:00

Державні банки скоротили портфель непрацюючих кредитів на 87 млрд грн.

Прес-служба Мінфіну

Так, за підсумками 2020 року обсяг NPL скоротився на 22%, або на 87 млрд грн до 310 млрд грн, а їх частка в кредитному портфелі сектору - до 57,4%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реструктуризація кредитів в іноземній валюті має відбуватися на ринкових умовах, - НБУ"

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Зниження рівня NPL, накопичених у банках державного сектору, в основному, відбулось за рахунок списання з балансів банків проблемних активів (банками сектору було списано кредитів за рахунок резервів на суму понад 123 млрд грн).

Крім того, у 2020 році було проведено реструктуризацій NPL на суму близько 42 млрд грн, з них більше половини (23 млрд грн) за Законом України «Про фінансову реструктуризацію», скорочено обсяг простроченої заборгованості на 6 млрд грн.

В галузевому розрізі найбільший обсяг непрацюючих кредитів банків державного сектору традиційно сконцентровано в:

  • оптовій та роздрібній торгівлі;
  •  виробництві хімічних речовин і хімічної продукції;
  •  виробництві харчових продуктів, металургійному виробництві.

 Для врегулювання питань, пов’язаних зі зниженням обсягу проблемних кредитів банки державного сектору також вели активну претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованості. Станом на 01.01.2021 в судах знаходилися більше 68 тис. позовів банків державного сектору на суму 78 млрд грн.

За 2020 рік було подано більше 94 тис. нових позовів до суду на суму близько 31 млрд грн, отримано більше 100 тис. рішень судів на суму близько 23 млрд грн, відкрито понад 101 тис виконавчих впроваджень на суму 51 млрд грн.

 

 

 

 

 

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати