14 липня 2022, 10:03

Денис Малюська взяв участь у Неформальній зустрічі Міністрів юстиції та Міністрів внутрішніх справ у Празі

Пресслужба Мін'юсту

Міністр юстиції України Денис Малюська взяв участь у Неформальній зустрічі Міністрів юстиції та Міністрів внутрішніх справ, яка проходила у Празі (Чехія), під час якої обговорювались, зокрема, можливості електронної комунікації в рамках судового співробітництва у кримінальних справах по відношенню до третіх країн та збір доказів для притягнення до відповідальності за злочини, пов’язані з російською агресією в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ірина Мудра: Військове та політичне керівництво рф обов’язково понесе покарання"

Так, учасники зустрічі наголосили, що, зважаючи на загарбницьку війну росії проти України, необхідно шукати нові методи комунікації у сфері судової співпраці у кримінальних справах. Адже наразі неможливо з практичних міркувань та міркувань безпеки продовжувати стандартний спосіб зв’язку з Україною, який передбачає використання фізичних поштових послуг. Тож на порядку денному стоїть розвиток електронного зв’язку. У зв’язку з цим було запропоновано такі варіанти міжвідомчої комунікації, як використання електронної комунікації через співпрацю з Інтерполом, залучення прокурорів з України, які працюють зараз в Євроюсті, до процесу електронного обміну, а також надання дозволу третім країнам брати участь у системі ЄС e-CODEX.

Також Денис Малюська взяв участь у дискусії на тему «Збір та збереження доказів для притягнення до відповідальності за злочини, пов’язані з російською агресією в Україні». Він наголосив, що агресивна війна росії проти України грубо порушує міжнародне право та спричиняє масові втрати серед цивільних осіб.

«Росія завдає ударів по цивільному населенню та цивільним об’єктам, включаючи лікарні, школи, дитячі садочки. Це порушує всі можливі норми міжнародного права. Винні та їхні спільники обов’язково будуть притягнуті до відповідальності. Ми для цього докладемо всіх зусиль», - зазначив Міністр.

Учасники прийшли згоди, що сьогодні вкрай важливо забезпечити надійне зберігання доказів за межами України, а також підтримати розслідування і переслідування з боку різних європейських та міжнародних судових органів. Для цього, зокрема, вже були внесені зміни до Регламенту Євроюсту, щоб надати цьому агентству правову можливість зберігати докази воєнних злочинів та ділитися ними.

Присутні підкреслили, що необхідно там, де це можливо, якнайшвидше зафіксувати всі події та свідчення, поки свідки здатні надати їх з достатньою точністю та якістю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати