07 червня 2022, 15:12

Денис Малюська розповів про умови утримання російських полонених

Пресслужба Міністерства юстиції

Щомісяця на харчування, одяг, засоби гігієни та комунальні платежі для одного військовополоненого потрібно 3000 гривень. Плюс витрати на медичне обладнання, ліки, зарплату персоналу. Водночас, такі витрати виправдані, адже умови утримання військовополонених мають відповідати Женевській конвенції. Повний доступ до таких осіб мають і представники Червоного Хреста.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ викрила шахраїв, які організували з-за кордону схему продажу «гуманітарки» на 60 млн грн"

Про це в ефірі єдиного телемарафону UAразом розповів Міністр юстиції України Денис Малюська, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

За його словами, в Україні було створено табір для військовополонених, де перебувають особи, щодо яких немає перспектив швидкого обміну. Військові , які тільки потрапили в полон, або щодо яких є плани обміняти їх на українських захисників, – розміщують в установах виконання покарань Мін’юсту практично по усій території України. Їх утримують окремо від інших ув’язнених заради безпеки самих військовополонених.

«Наше завдання мінімум – утримувати військовополонених у таких умовах, аби потім ніхто не міг говорити про те, що ми катуємо таких осіб, вчиняємо воєнні злочини щодо них тощо. Російські військовополонені – це, у першу чергу, обмінний фонд, щоб наших українських захисників визволити із ворожого полону», – акцентував Денис Малюська.

Що ж до утримання в росії наших військових, Міністр юстиції України зазначив, що умови відрізняються. Відносно декого забезпечується стабільно нейтральне ставлення. До декого ж є випадки застосування і катування, і неналежного утримання. В таких кейсах, за словами Міністра, необхідно реагувати і починати кримінальні провадження за даними фактами.

«Ще раз наголошу: ми – цивілізована країна, а це зобов’язує тримати себе у руках та робити все у межах міжнародних норм, не дозволяючи собі опускатися до рівня ворога, який перебуває за межами цивілізації. Зараз усі ми є свідками роботи об’єднаної цивілізації в рамках верховенства права проти варварів, які такими правилами гребують. Але ми – не самі, тому віримо в перемогу над агресором», – додав Денис Малюська.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати