28 лютого 2024, 16:07

Декларування за 2023 звітний період: хто з посадовців юросіб публічного права є декларантом?

Пресслужба НАЗК

Закон про відновлення декларування, що набрав чинності 12 жовтня 2023 року, суттєво зменшує (приблизно на 50 тисяч) кількість декларантів у державних та комунальних підприємствах, закладах, установах, організаціях – юридичних особах публічного права (далі – ЮОПП). Про це повідомила пресслужба НАЗК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення у високопосадовця Міноборони на майже 14 млн грн".

Так, до декларантів із-поміж посадових осіб ЮОПП належать:

  • голови та члени наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії);
  • ліквідатор;
  • керівник, заступник керівника;
  • головний бухгалтер;
  • корпоративний секретар;
  • особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу та її заступники;
  • члени іншого органу управління (крім консультативного);
  • особа, яка відповідає за реалізацію антикорупційної програми в юридичній особі, яка відповідає вимогам ст. 62 Закону.

"Тобто декларантами у ЮОПП залишилися лише топпосадовці, які до 31 березня 2024 року повинні подати щорічні декларації за 2023-й звітний період. Звертаємо увагу, що всі державні та комунальні підприємства, а також навчальні заклади, спільні комунальні підприємства належать саме до юридичних осіб публічного права, безвідносно до мети їхньої діяльності"– йдеться в повідомленні.

У НАЗК повідомили, що всі інші керівники нижчого за ієрархією рівня (структурних підрозділів) та інші працівники ЮОПП, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції, зокрема, керівники підрозділів закупівель, не повинні подавати декларації будь-якого виду (у т. ч. декларації при звільненні та щорічні декларації за 2023 рік).

Водночас вищезазначене не стосується працівників установ, які є державними органами в розумінні Закону. Поява визначення в Законі терміна "посадова особа юридичної особи публічного права", вказали в НАЗК, не зменшила кількості декларантів у державних органах.

Якщо ж працівник ЮОПП є декларантом за іншою посадою/статусом, визначеним у  ст. 3 Закону (наприклад, є депутатом місцевої ради), то він зобов’язаний подати всі передбачені Законом декларації. Декларації, які під час дії воєнного стану були добровільно подані особами, які з 12 жовтня 2023 року більше не є суб’єктами декларування, зберігаються у Реєстрі декларацій упродовж п’яти років.

"Проте остання подана такою особою декларація зберігатиметься безстроково. Видалення таких декларацій до спливу 5-річного строку не передбачено чинним законодавством", – зазначили в НАЗК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати