17 січня 2020, 9:00

Декларуємо доходи: як оподаткувати інвестиційний прибуток

Вісник ДФСУ

Інвестиційний прибуток (дохід), отриманий фізичною особою - резидентом від продажу іншій фізичній особі корпоративних прав у вигляді частки статутного капіталу, включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Затверджено стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року".

Так, нормами пп. 170.2.2  ст. 170 Податкового кодексу України передбачено, що інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим фізичною особою від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 ПКУ (крім операцій з деривативами). При цьому фізичній особі, яка отримує інвестиційний прибуток, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація). Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО), отриманих від операцій з інвестиційними активами, здійснюється у Додатку 1 до Декларації.

Водночас податкова Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації фізичної особи за базовий звітний період, що дорівнює календарному року для фізичних осіб - платників ПДФО - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ.

Як зазначається, якщо договір купівлі-продажу інвестиційного активу, укладений у звітному році, а кошти від продажу інвестиційного активу фактично надійдуть у наступному році, то платнику ПДФО необхідно задекларувати дохід у вигляді інвестиційного прибутку за підсумками року, в якому фактично отриманий такий дохід. Аналогічний підхід використовується і у випадках часткового надходження коштів протягом кількох років під час продажу інвестиційного активу.

Після подачі Декларації фізична особа сплачує ПДФО за ставкою 18% та військовий збір - за ставкою 1,5%. При цьому не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником ПДФО протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує у 2019 р. - 2690 грн (пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ).

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати