01 лютого 2023, 13:52

ДБР викрило керівницю податкової Києва на незаконних схемах збагачення

Пресслужба ДБР

Працівники ДБР викрили керівницю податкової служби Києва на багатомільйонних оборудках. Зловживаючи владою та службовим становищем, в.о. начальника київської податкової за гроші ухвалювала рішення щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств, повідомила пресслужба ДБР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Закупівля неякісних бронежилетів на понад 100 млн грн – повідомлено про підозру посадовцю Міноборони".

Зокрема, жінка є головою Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у місті Києві. За інформацією ДБР, вона разом з іншими членами комісії без законних на те підстав ухвалювала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки.

Крім того, за оперативними даними, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи. За експертними оцінками, до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн.

"В іншому епізоді керівництво ГУ ДПС у м. Києві причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, в результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн. Посадовці податкової "не помічають" цих схем, підтримують їх існування або напряму беруть у них участь за систематичне отримання оплати своїх "послуг", – йдеться в повідомленні.

Також оперативники ДБР досліджують спосіб життя жінки, який, як зазначається, не відповідає рівню її офіційних доходів: вона має три квартири в Києві загальною вартістю приблизно 1 млн доларів, будинок поблизу Києва вартістю приблизно 200 тис. доларів, дві автівки вартістю приблизно 150 тис. доларів.

У ДБР повідомили, що жінка користується дорогими прикрасами, виключно дорогим брендовим одягом, золотими годинниками та іншими елітними речами. Загальна сума встановлених необґрунтованих активів посадовиці складає близько 1,4 млн доларів США.

У межах розслідування кримінального провадження щодо зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, працівники ДБР проводять обшуки за місцем проживання та роботи фігурантки. Під час слідчих дій вже знайдено 158 тис. доларів, 530 тис. грн та 2,2 тис. євро, елітні годинники, автомобілі тощо.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати