Акцизний склад – це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (пп. 14.1.6 п. 14.1ст. 14 Податкового кодексу України). Про це повідомила пресслужба Головного управління ДПС у м. Києві.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Платники податків можуть сплачувати податки та збори через Електронний кабінет: деталі".
Згідно з пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПКУ розпорядником акцизного складує, зокрема, суб’єкт господарювання – платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що належить до акцизного складу.
"Оскільки приміщення або територія мають бути об’єктами права власності або користування з належним документальним підтвердженням, то їх потрібно розглядати як об’єкти нерухомості: приміщення – будівля або частина внутрішнього об’єму будівлі, обмежена будівельними елементами, а територія – одна (частина) або кілька земельних ділянок з розташованими на них об’єктами", – йдеться в повідомленні.
Підпунктом 230.1.1 п. 230.1 ст. 230 ПКУ визначено, зокрема, що один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Як зазначається, акцизні склади двох і більше розпорядників не можуть розміщуватись в одному приміщенні або на одній території. Акцизні склади різних розпорядників мають розміщуватись у різних приміщеннях/на різних територіях, що є розмежованими або відокремленими один від одного, та на які у кожного розпорядника є документи, що підтверджують право власності або користування.