07 травня 2021, 14:39

Цензура у Twitter: як соціальна мережа боротиметься з образливими висловами

Соціальна мережа Twitter запустила нову «підказку» для своїх користувачів. Запроваджені алгоритми визначають твіти, які можуть бути «шкідливими або образливими», і надають можливість їх редагувати або видаляти перед надсиланням. Таким чином, Twitter намагається заохотити користувачів до кращої поведінки в соціальних мережах. Про це повідомляє веб-сайт BBC.

Читайте також: "Британія подала до суду на TikTok через збір даних про дітей"

Соціальна платформа, яка часто стикалася з критикою через жорстоку поведінку користувачів, тестувала цю функцію протягом минулого року. У результаті Twitter заявив, що «підказки» зменшили кількість образливих відповідей. Компанія виявила, що така цензура змусила 34% людей переглянути свою початкову відповідь або взагалі не надсилати повідомлення. Користувачі складали в середньому на 11% менше образливих відповідей після того, як їм було запропоновано «підказку» не вживати нецензурних чи лайливих висловів.

Планується, що така функція спочатку з’являється для iPhone, а пізніше для пристроїв Android. Twitter зазначив, що «підказки» розроблені з урахуванням характеру взаємозв’язку між акаунтами. «Якщо два акаунти часто відповідають один одному, існує більша ймовірність того, що вони краще розуміють бажаний тон спілкування», – йдеться у дописі компанії.

Twitter є лідером у спробах «підштовхнути» користувачів до кращої поведінки в соціальних мережах. Наразі компанія попереджає користувачів, які збираються ретвітнути статтю, яку вони не читали, що заголовок «може не розкривати змісту статті». Тому програма рекомендує користувачам прочитати статтю перед її публікацією.

За останні роки технічні платформи зіткнулися з тим, як боротися з образливим вмістом, зловживанням та переслідуванням на своїх ресурсах. Останні статистичні дані Twitter за січень-червень минулого року показують, що платформа видалила потенційно образливий вміст, розміщений 1,9 мільйонами облікових записів, і призупинила 925 700 облікових записів через порушення правил Twitter. Дебати щодо модерації вмісту останнім часом стали більш напруженими через рішення гігантів соціальних мереж проти державних службовців, особливо проти колишнього президента США Дональда Трампа, акаунти якого заблокували у Twitter, Facebook та Instagram.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати