Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) в Україні, а також план заходів з її реалізації. Сьогодні було прийнято відповідне розпорядження.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Онлайн скарги на екологічні порушення: SaveEcoBot запустив нову функцію"
Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.
ВІМ-технології – це новий підхід до управління цифровою інформацією, що застосовується у будівництві та містобудуванні та передбачає збір і комплексну обробку всієї архітектурно-конструкторської, технологічної, економічної та іншої інформації про об’єкт.
Завдяки їх застосуванню можна віртуально відтворити об’єкт ще до початку його будівництва, відслідковувати процеси життєвого циклу будівельного об’єкту – від проектування до його зведення, експлуатації та демонтажу. Такий підхід дає змогу підвищити безпеку та надійність будівель і споруд, здійснювати оперативне керівництво процесами будівництва та контролю якості виконання будівельних робіт, суттєво зменшити ймовірність помилок у проектах, зменшити вартість будівництва та оптимізувати витрати на стадії експлуатації.
Концепція визначає механізми впровадження ВІМ-технології у будівництві. ЇЇ реаліхація має бути закінчена 2025 року.
На початковому етапі протягом 2021 – 2022 років передбачається:
- розробити та затвердити необхідні зміни в акти законодавства у сфері застосування ВІМ-технологій;
- затвердити Національний класифікатор будівель і споруд та Національний класифікатор будівельної продукції, матеріалів, робіт та послуг;
- розробити методику визначення та оцінювання життєвого циклу об’єктів будівництва;
- забезпечити умови для навчання (підвищення кваліфікації) щодо використання ВІМ-технологій у будівництві тощо.
На другому етапі з 2023 до 2025 року передбачається: забезпечити повну актуалізацію будівельних норм з урахуванням особливостей застосування BIM-технологій та забезпечити реалізацію пілотних проєктів будівництва з використанням інформаційного моделювання на рівні не менше ніж 10 відсотків проєктів, що фінансуються з державного бюджету.