03 грудня 2020, 18:46

Боротьба із злочинністю в Інтернеті: Австралія створила типи ордерів для кібербезпеки

Стратегія кібербезпеки уряду Австралії обіцяє законодавчі повноваження та технічні можливості "стримувати, зривати та перемагати злочинну анонімну експлуатацію технологій".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уповноважений з питань конфіденційності Канади ініціював зміни до законодавства щодо штучного інтелекту".

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

У зв’язку з цим був представлений законопроєкт, що наділяє федеральну поліцію Австралії, Комісію кримінальної розвідки Австралії, а через них і шпигунську агенцію Австралійського управління сигналів, повноваженнями порушувати та розслідувати значно ширший спектр злочинів в мережі Інтернет.

Законопроєкт створює три нові типи ордерів:

- Ордери на порушення даних дозволяють федеральній поліції та Комісії кримінальної розвідки порушувати дані, змінюючи, додаючи, копіюючи або видаляючи їх, щоб зірвати вчинення серйозних правопорушень в Інтернеті.

- Мережеві ордери дозволяють агенціям збирати інформацію про серйозну злочинну діяльність, що здійснюється злочинними мережами.

- Ордери на доступ до акаунта дозволяють взяти під контроль обліковий запис людини в Інтернеті, і їх можна поєднувати з іншими ордерами для збору доказів для подальшого розслідування кримінальної справи.

Накази про порушення даних та мережеву діяльність може видавати відповідний суддя або призначений член адміністративного апеляційного суду, тоді як ордери на поглинання рахунків повинні надходити від магістрату. Такі ордери потребуються, якщо органи влади вважають, що існують відповідні правопорушення, пов’язані з даними, що зберігаються в комп’ютері, а порушення таких даних «може суттєво сприяти розладу вчинення» одного чи кількох правопорушень. Інформація, зібрана за таким ордером може бути використана як доказ у обвинуваченні.

Мережеві ордери вимагатимуть обґрунтованих підстав для підозри, що група осіб займається злочинною діяльністю або сприяє їй, а отримання даних за допомогою ордеру буде суттєво сприяти збору інформації про них для запобігання чи розкриття злочину. Інформацію, отриману за ордером на мережеву діяльність, не можна вводити в докази, але вона може бути підставою для «похідного використання», наприклад, подання заявки на подальший ордер, у тому числі для прослуховування телефону чи доступу до комп’ютера.

Ордер на доступ до облікового запису буде виданий, якщо мировий суддя переконається, що є обґрунтовані підстави для необхідності збору доказів відповідного правопорушення.

Ордери на поглинання акаунта дозволяють владі взяти під контроль обліковий запис особи та заблокувати їх, але для інших видів діяльності, включаючи доступ до даних, збір доказів та таємну діяльність, таких як припущення про неправдиву особу, буде потрібно окремий ордер.

Всі повноваження, які надаватимуться ордерами мають бути підкріплені підозрою у вчиненні "відповідного правопорушення", яке визначається як "серйозне правопорушення Співдружності" або серйозне правопорушення штату, що має федеральний аспект. Серйозними правопорушеннями є ті, за яких максимальне покарання становить три і більше років ув’язнення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати