30 вересня 2022, 13:16

Бізнес та Міністр фінансів України обговорили параметри бюджету наступного року

Європейська Бізнес Асоціація

28 вересня 2022 р. в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч з Міністром фінансів України Сергієм Марченко. Мова йшла про параметри бюджету наступного року, макроекономічну стабільність, оптимізацію видатків на центральні органи влади та можливі податкові зміни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "БЕБ виявлено зловживань з бюджетними коштами на понад 1 млрд грн"

Так, очікується, що і наступного року експорт, логістичний потенціал, тощо будуть відновлюватись. Арифметичне зростання економіки очікується на рівні 4,6% порівняно з цим роком.

Відповідно до проєкту сформованого бюджету, наступного року прогнозується, що доходи загального фонду держбюджету будуть на 64 млрд грн нижчі за цьогорічні. Статті видатків буде досить консервативними і їх скорочення планується на рівні 273 млрд грн, а оптимізація відбуватиметься по всім міністерствам та відомствам, зокрема, і контролюючим органам, як-то податкова служба. На утримання центральних органів влади видатки будуть на 12 млрд грн нижчими. Загалом, військовий бюджет становитиме 1 трлн 141 млрд грн. Видатки на безпеку та оборону складуть 17,8%. Також наступного року передбачено 18 млрд грн за програмою “Доступні кредити 5-7-9”, яку буде продовжено. Водночас, планується надання і грантів для мікро і середнього бізнесу – 1 млрд 370 млн – розподіл яких здіснюватиметься через Державний фонд зайнятості. Окрім того, в проєкті бюджету передбачається 24 млрд грн як додаткова компенсація втрат від війської агресії рф місцевим бюджетам. Тим не менше, передбачається, що дефіцит бюджету наступного року буде на рівні 38 млрд дол, хоча це і менше ніж цього року (цього року щомісяця дефіцит складає близько 5 млрд дол). Міністр фінансів розраховує, що проєкт бюджету наступного року буде прийнято за скороченою процедурою, аби у жовтні мати фінальний варіант бюджету, що дозволить вести предметну дискусію з міжнародними партнерами.

Окрім забезпечення військової кампанії, наступного року пріоритетами Уряду буде соціальне забезпечення (виплата пенсій, підтримка внутрішньо переміщених осіб, тощо), освіта, медицина (реабілітаційні послуги, послуги психологічної допомоги).

До кінця цього року ще очікується залучити від міжнародних партнерів близько 17 млрд дол. Відповідно, курсові очікування Міністра фінансів на цей рік є досить оптимістичними. 

В контексті допомоги від міжнародних партнерів також було зауважено, що, за домовленістю, вона не може спрямовуватись на військові потреби, відповідно, їх покривають податки та внутрішні запозичення.

Водночас, загалом, цього року до 50% Україна отримує грантових коштів з усієї допомоги, решта – пільгові кредити. Водночас, Україна наразі активно працює аби отримати програму співробітництва з МВФ на наступний рік.

Окрім іншого, мова йшла і про ініціативу податкової реформи 10-10-10, яку наразі у Мінфіні не готові коментувати. Також мова йшла про відшкодування ПДФ і, загалом, про систему оподаткування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати