16 квітня 2015, 14:07

Бізнес не помітив зменшення корупції

ЛігаБізнесІнформ

Представники Transparency International Україна, "ПриватБанку", PwC Україна і GfK Україна презентували результати дослідження сприйняття корупції українським бізнесом за останні півроку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Незважаючи на всі показові арешти і гучні викриття, підприємці вважають, що в цілому ситуація погіршилася, пише "ЛігаБізнесІнформ".

Як повідомляється, всього 15,1% з 2741 опитаного бізнесмена вважають, що Україна стала менш корупційною країною, в той час як погіршення ситуації відзначили 27,7% респондентів. Переважна більшість - 57,7% - вважає, що жодних змін не відбулося.

Найгірша ситуація в сільському господарстві: 31% респондентів переконані, що ситуація з хабарництвом в цій сфері погіршилася, а оцінка найнижча з усіх -0,97 балів (підприємців попросили оцінити зміни в корупції в галузі за шкалою від -5 до +5). Навіть традиційно інноваційна сфера - транспорт і зв'язок - не може похвалитися досягненнями: зміни в галузі оцінили в негативну величину -0,61.

Серед найбільш жадібних до легких грошей органів традиційно лідирує податкова інспекція. Понад чверть бізнесменів з числа опитаних, які визнали, що стикалися з корупційними вимогами, саме податківців позначили як головних хабарників України.

Найчастіше вимагають хабар при перевірці, дещо рідше нав'язують послуги і натякають на "подяку" при оформленні документів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати