23 березня 2022, 17:14

Білорусь оголосила про закриття Генконсульства України в Бресті

МЗС білорусі оголосило про закриття Генконсульства України в Бресті та про скорочення кількості українських дипломатів на території країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє вебсайт білоруського відомства.

Всього в рб залишиться лише 5 співробітників, а решта (12 працівників) мають залишити країну протягом 72 годин.

"Дипломатичний склад у форматі 1+4 може спокійно продовжувати свою роботу відповідно до цілей, визначених Віденськими конвенціями. У зв’язку з фактичною відсутністю персоналу білоруською стороною також прийнято рішення про закриття консульства України в Бресті", — йдеться у повідомленні.

Також МЗС білорусі оголосило, що дозволило безвізовий в'їзд на територію країни з України до 15 квітня включно українцям та громадянам інших іноземних держав, які намагаються залишити зону бойових дій.

білорусь, яка підтримує повномасштабну війну росії проти України, звинуватила Київ у "чисельних недружніх діях". "З 2020 року білоруською стороною фіксувалися численні недружні дії України, спрямовані на безвідповідальну руйнацію міждержавних відносин з нашою країною, ділових контактів та зв'язків між людьми, які давно стали. Дійшло до того, що українська влада почала прямо і побічно втручатися в наші внутрішні справи, поставила "на паузу" контакти між державами і ще 2021 року на високому офіційному рівні назвала Білорусь "ворожою країною", — йдеться у заяві МЗС білорусі.

22 березня у КДБ білорусі заявили, що «останніми роками» фіксували активну розвіддіяльність з боку українських диппредставництв, та нібито половина з близько 20 співробітників були кадровими співробітниками розвідки України.

Нагадаємо, 19 березня з України виїхала остання група білоруських дипломатів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати