06 лютого 2020, 16:24

Банк втратив більше мільйона гривень у результаті шахрайської схеми

Прес-служба Київського районного суду міста Одеси

Київський районний суд міста Одеси взяв під варту підозрюваного у скоєнні шахрайства шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки в особливо великих розмірах. У результаті шахрайських дій банківська установа зазнала збитків на суму більш ніж мільйон гривень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як зареєструватися ФОП в електронному вигляді?".

Про це повідомляє прес-служба Київського районного суду міста Одеси.

За версією слідства, підозрюваний, маючи намір на заволодіння коштами однієї з банківських установ, підшукав чоловіка, який надав згоду на реєстрацію юридичної особи. На вказану юридичну особу відкрили розрахунковий рахунок та закріпили до нього картковий.

Отримавши доступ до рахунків, підозрюваний залучив невстановлену особу, роль якої полягала здійсненні п’яти повернень від компанії-нерезидента, внаслідок яких на картковий рахунок юридичної особи було зараховано грошові кошти в сумі понад 40 тис. дол. США за повернення товару в режимі онлайн. Так, насправді купівля товару не оплачувалася, а повернуті начебто гроші стали доступні для зняття готівкою.

Як зазначається, після цього підозрюваний підшукав осіб, які здійснили зняття коштів в банкоматах, розташованих на території м. Одеси.

Таким чином, з кількох банкоматів було знято готівкою більше 1 млн грн, які належали банку. Підозрюваний, отримавши кошти, розпоряджався ними на власний розсуд. Розглянувши клопотання правоохоронців, слідчий суддя задовольнив його. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів. Розмір застави складає понад 1 млн грн.

При цьому ухвала слідчого судді не набрала законної сили.

Застереження. Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати