24 березня 2015, 12:09

Arzinger взяв участь у розробці нового закону щодо держзакупівлі ліків

Arzinger

Юристи адвокатського об’єднання Arzinger під керівництвом керівника практики охорони здоров’я та фармацевтики партнера Лани Сінічкіної розробили концепцію передання централізованих державних закупівель від МОЗ до міжнародних організацій. На основі концепції був підготовлений відповідний законопроект, який пройшов обговорення та був ухвалений під час голосування у Верховній Раді України 19 березня 2015 року. Юристи Arzinger беруть активну участь у законотворчій діяльності, спрямованій на удосконалення правового регулювання в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ухвалений парламентом законопроект №2150 регулює передачу закупівель ліків міжнародним організаціям. Віднині ліки для українських пацієнтів у найближчі 4 роки зможуть закуповувати 6 міжнародних неприбуткових організацій: ВОЗ, ЮНІСЕФ, IDA Foundation (Нідерланди), Crown Agents (Велика Британія), Partnership for supply chain management (PFSCM) (США), Global Drug Facility (GDF) (Швейцарія).

Як відзначає Лана Сінічкіна, ухвалення законопроекту забезпечить фундамент для закупівлі ліків через міжнародні організації, що дозволить не лише подолати корупційні прояви у цій сфері, але й зберегти життя тисячам дорослих і дітей. Крім того, цей крок дозволить істотно знизити ціни на ряд препаратів.

Ухвалення закону стало можливим завдяки ініціативі організації «Пацієнти України», а також за підтримки міністра охорони здоров’я, групи депутатів, зокрема, голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, а також представників громадянського суспільства.

Щоб розпочати міжнародні закупівлі за новими стандартами, іще необхідно здійснити кілька важливих кроків, які знаходяться у компетенції органів виконавчої влади, зокрема, Міністерства охорони здоров’я. Від того, як положення закону будуть імплементовані на рівні підзаконних актів, залежить реалізація даних закупівель, а значить, і життя українських пацієнтів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати