12 травня 2020, 14:30

АПУ вимагає якнайшвидшого запровадження електронного судочинства

Асоціація правників України

Асоціація правників України вимагає якнайшвидшого впровадження електронного судочинства та готова надавати експертну підтримку щодо подальших кроків його реалізації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "25-й: про новий Комітет Асоціації правників України з права міжнародної торгівлі".

Як зазначається, раніше АПУ неодноразово наголошувала про підтримку ініціативи запровадити електронне судочинство. Так, наприкінці квітня Асоціація спільно з Проєктом ЄС "Право-Justice" провела онлайн-зустріч для обговорення цього питання. До нього долучилися представники Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, народних депутатів України, судді Верховного Суду, міжнародних експертів, експертів АПУ й адвокатів.

За підсумками зустрічі правники надали 11 рекомендацій для запровадження електронного судочинства. Серед них:

1. Поступове запровадження окремих модулів системи ЄСІТС. Правники пропонують внесення відповідних змін до законодавства для поетапного запуску системи. Крім того, пропонується запуск пілотного проєкту для тестування роботи системи в окремих судах.

2. Забезпечення інтеграції даних. "Об’єднання ЄСІТС з іншими базами та реєстрами для ефективного і швидкого обміну інформацією", — йдеться в тексті відкритого звернення.

3. Конкуренція замість монополії держави. У відкритому зверненні правники наголосили на необхідності залучення розробників до створення програмного забезпечення ЄСІТС на комерційній основі. Це, за їх словами, забезпечить конкуренцію та можливість вибору варіанту.

4. Внесення змін до законодавства щодо можливості брати участь у судових засіданнях онлайн не лише під час карантину, з будь-якого приміщення. Пропозиція щодо онлайн-розгляду стосується і справ, що підлягають розгляду в порядку КУпАП.

5. User-friendly система для суддів та учасників процесу.

6. Електронні кабінети учасника процесу та судді.

7. Безпаперовий документообіг.

8. Інформаційна підтримка  робота кол-центру та допомога у користуванні системою на вебресурсах судів.

9. Забезпечення ідентифікації  технічної можливості розпізнавання усіх існуючих видів електронного цифрового підпису в Україні при подачі документів.

10. Забезпечення захисту даних.

11. Забезпечення участі адвоката в електронному судочинстві — можливість подавати документи, ознайомлюватися із ними, а також брати участь у судовому засіданні.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати