30 листопада 2021, 12:53

Апеляційний суд підтвердив законність виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ "АКБ "Капітал"

Пресслужба НБУ

Шостий апеляційний адміністративний суд 29 листопада 2021 року відмовив у задоволенні апеляційної скарги акціонерів ПАТ "АКБ "Капітал" та залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 липня 2021 року, яким підтверджено правомірність рішень регулятора про віднесення ПАТ “АКБ “Капіталˮ до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комісії інтерчейндж знижуються: НБУ підтверджує виконання домовленостей компаніями Visa та Mastercard"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Позивачами у цій справі є власники істотної участі ПАТ "АКБ "Капітал" – ТОВ "Промгаз України" (15% акцій) та Руслан Щербань (34%).

 

Нагадаємо, Національний банк у липні 2015 року прийняв рішення віднести ПАТ "АКБ "Капітал"ˮ до категорії неплатоспроможних. Не погодившись із рішенням регулятора, в грудні 2017 року мажоритарні акціонери ПАТ "АКБ "Капітал" звернулися з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб із вимогою про визнання протиправними та скасування рішень щодо виведення цього банку з ринку.

Окружний адміністративний суд міста Києва 15 березня 2018 року  позовну заяву ТОВ "Промгаз України" та Руслана Щербаня задовольнив частково. Зокрема, визнав  протиправними та скасував постанови Правління Національного банку про віднесення банку "Капітал"  до категорії неплатоспроможних та його ліквідацію.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Національний банк у березні 2019 року оскаржив його в апеляційному порядку. За результатами розгляду судової справи суд апеляційну скаргу Національного банку залишив без задоволення.

Верховний Суд 11 червня 2019 року касаційну скаргу Національного банку також залишив без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій без змін.

У березні 2021 року Національний банк подав до Окружного адміністративного суду міста Києва заяву про перегляд рішення у справі за нововиявленими обставинами. Розглянувши цю заяву, суд 27 липня 2021 року скасував рішення попередніх інстанцій та підтвердив правомірність рішень регулятора про виведення з ринку ПАТ "АКБ "Капітал". Законність цього рішення підтвердив також і суд апеляційної інстанції.

Довідково

ПАТ "АКБ "Капітал"  було віднесено Національним банком до категорії неплатоспроможних 20 липня  2015 року, а 29 жовтня 2015 року було прийнято рішення про ліквідацію цього банку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати