15 серпня 2022, 18:49

Андрія Вишневського призначено заступником Голови НАЗК

Пресслужба НАЗК

12 серпня Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков призначив своїм заступником Андрія Вишневського.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК внесло до списку кандидатів на міжнародні санкції суддів, причетних до справ проти російських опозиціонерів"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

У НАЗК він відповідатиме за такі напрями: 

  • антикорупційна політика; 
  • міжнародне співробітництво;
  • запобігання корупції.

«Андрій Вишневський має унікальний досвід у сфері державної служби, органів юстиції та громадському секторі. Автор реформи безоплатної правової допомоги та голова правління потужної антикорупційної громадської організації. Його досвід стане суттєвим підсиленням для результативної  роботи команди НАЗК, особливо у воєнний час», — підкреслив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Раніше Андрій Вишневський працював на посадах заступника начальника Головного управління державної служби, заступника Міністра юстиції, голови правління «Трансперенсі Інтернешнл Україна». З 2017 року був національним консультантом Ради Європи, ОБСЄ та ООН Жінки. Також заснував та очолював  ГО «Адвокат майбутнього». 

У 2004-2011 роках займався реформою державної служби, результатом якої стало прийняття нового Закону «Про державну службу», а також інституціональним забезпеченням європейської інтеграції України, зокрема, впровадженням інструментів Twinning, TAIEX i SIGMA в Україні.

У 2012 році він ініціював створення Координаційного центру з надання правової допомоги, який очолював протягом майже п’яти років. За цей час з нуля розбудував загальнонаціональну державну систему безоплатної правової допомоги – надання юридичних послуг (захист від обвинувачення, представництво в суді, надання правової інформації та консультацій) соціально вразливим людям. У результаті  його керівництва система стала включати 121 державну установу з 550 офісами надання безоплатної правової допомоги, понад 2 тис. 200 працівниками та 5 тис. адвокатами. Щорічно система надає юридичні послуги понад 700 тис. громадян. 

У 2018 році долучився до антикорупційної діяльності громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна» у якості члена правління, а вже наступного року його обрали головою правління. У 2020 був обраний членом правління на другий термін та повторно – головою правління.

У березні 2020 року за результатами відкритого конкурсу був призначений членом Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги, а у липні 2021 року Андрія Вишневського обрали головою Наглядової ради.

Здобув ступінь магістра державної політики в Університеті Оксфорду (Велика Британія). Також є випускником Харківського національного університету ім. В. Каразіна та Київського  університету права Національної академії наук України. Адвокат, заслужений юрист України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати