14 березня 2018, 14:39

Андрій Вишневський повернув собі статус адвоката

Як передає журналіст "Юридичної Газети", сьогодні, 14 березня, Касаційний адміністративний суд ухвалив рішення на користь екс-заступника Міністра юстиції Андрія Вишневського, скасувавши попередні рішення судів, а також рішення КДКА Київської області про позбавлення його права на заняття адвокатською діяльністю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Боротьба Андрія Вишневського за право адвокатів на свободу висловлювань тривала 2,5 роки.

Рішення у цій резонансній справі є перемогою не лише адвоката Вишневського, а всієї адвокатури України, оскільки захищає адвокатів від подальшого свавілля органів адвокатського самоврядування і дозволяє їм вільно виражати свої погляди відповідно до конституційного принципу верховенства права. Позбавлення позивача права на заняття адвокатською діяльністю за єдиний вислів, очевидно, не відповідає засадам демократичного суспільства і, зокрема, стандартам Ради Європи.

Представники Андрія Вишневского - адвокати Марина Старовойтова та Юлія Степаненко, - коментуючи зазначене рішення, відзначили, що дисциплінарного проступку не було, а тому накладення дисциплінарного стягнення було незаконним, що і підтвердив Верховний Суд.

Крім того, на їх переконання, рішення про застосування дисциплінарного стягнення повинні бути реально обґрунтованими, законними та справедливими, а не розправою за “інакомислення”. “Органи адвокатського самоврядування не мають права використовувати свої повноваження безконтрольно, у тому числі і в питаннях свободи слова”, - наголосили адвокати.

На жаль, позицію відповідача по справі після засідання отримати не вдалося, тож "Юридична Газета" найближчим часом направить офіційний запит до КДКА Київської області з проханням прокоментувати ситуацію. 

Нагадаємо, що у 2015 р. рішенням КДКА Київської області Андрій Вишневський був притягнутий до дисциплінарної відповідальності за начебто порушення норм ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та положень ПАЕ.  Як результат, до адвоката застосували дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України.

На переконання дисциплінарного органу, підставою для відкриття дисциплінарного провадження стосовно пана Вишневського стала його критика стану справ в адвокатурі. Йдеться про виступ 15 червня 2015 року із доповіддю "Адвокатура і безоплатна правова допомога: шляхи реформування" де “порушник” зазначив, що "Головним ризиком реалізації громадянами конституційного права на безоплатну правову допомогу є плачевний стан української адвокатури".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати