23 лютого 2022, 15:11

Аналітики БЕБ спільно з КРАІЛ виявили майже 1500 неліцензійних вебсайтів з азартними іграми

Пресслужба БЕБ

Аналітики БЕБ, при оцінці ризиків і загроз у сфері організації та проведенні азартних ігор, виявили передумови нанесення шкоди економічній безпеці України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Встановлено, що з метою ухилення від сплати податків на території України організовано роботу значної кількості вебсайтів, які надають послуги азартних ігор у мережі Інтернет без відповідної ліцензії. За попередніми даними обсяги їх діяльності складають близько 3 млрд євро.

Загалом, за результатами інформаційно-аналітичної роботи виявлено 1484 неліцензійних вебсайти, та визначено їх особливості:

- не зазначені в жодному з реєстрів Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (далі – КРАІЛ);

- не містять обов’язкових відомостей;

- доменні імена сайтів переважно знаходяться в іноземних доменних зонах;

- з метою внесення коштів та виплати виграшів використовують як зареєстровані так і незареєстровані в Україні електронні платіжні системи;

- поповнення рахунку та виплати виграшів, як правило, відбуваються з підміною або використанням «фейкових» кодів категорії продавця, що надається банком-еквайром або платіжною системою під час укладання договорів обслуговування.

Про це, зокрема, йшлося на спільній міжвідомчій нараді з питань неналежної організації та/або проведення первинного фінансового моніторингу у сфері організації та проведення азартних ігор. Серед її учасників: народні депутати – члени Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, представники БЕБ, КРАІЛ, Державної податкової служби України, НБУ, Державної служби фінансового моніторингу України.

З метою мінімізації загроз економічній безпеці України від діяльності неліцензійних вебсайтів, фахівці БЕБ запропонували вжити наступні заходи:

- КРАІЛ розробити реєстр з переліком вебсайтів, які надають на території України послуги з ознаками азартної гри в мережі Інтернет без відповідної ліцензії;

- НБУ розробити рекомендації для банків та платіжних систем, що діють на території України, які допоможуть виявити суб’єктів, що організовують, проводять азартні ігри на території України без відповідної ліцензії або які надають послуги щодо доступу до таких азартних ігор, з метою подальшої відмови у здійсненні платежів на їх користь (в тому числі шляхом перевірки через реєстр КРАІЛ);

- НБУ здійснити перевірки з дотримання банками та платіжними організаціями законодавства з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства за фактами здійснення платежів на користь осіб, які забезпечують послуги азартних ігор на території України та в мережі Інтернет з використанням неліцензійних вебсайтів та застосувати до них заходи впливу з метою припинення платіжних операцій на користь таких осіб (безстрокова заборона здійснення таких операцій).

Аналітична складова відіграє ключову роль в діяльності БЕБ, оскільки надає можливість оцінювати ризики та напрацьовувати способи їх мінімізації у всіх сферах економіки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати