На національному порталі з розвитку підприємництва Дія.Бізнес тепер є аналітика стану українського бізнесу. Новий сервіс — це інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Мінцифри розповіли про найпопулярніші послуги ДРАЦС на Гіді"
Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
Наразі працюють два модулі сервісу — аналітика щодо кількості юридичних осіб і ФОП та кількості державних перевірок бізнесу за різними параметрами. Користувачі можуть обирати різні фільтри та отримувати аналітику в зручному вигляді. Сервіс поки що тестується.
Інструмент буде корисним для:
- діючих і майбутніх підприємців;
- аналітичних центрів;
- проєктів міжнародної технічної допомоги;
- національних та міжнародних інвесторів;
- співробітників центральних та місцевих органів виконавчої влади, які формують політику у сфері розвитку малого та середнього підприємництва.
Інструмент допоможе в ухваленні ефективних рішень у сфері підприємництва. Крім цього, сервіс стане корисним для:
- створення нових програм підтримки підприємців Урядом та міжнародними донорами;
- оперативного аналізу стану розвитку підприємництва на основі відкритих даних;
- аналізу стану розвитку підприємництва в різних розрізах (секторальному, регіональному тощо).
Перевагами сервісу є:
- зручність у користуванні;
- актуальність даних;
- безоплатний доступ.
Надалі планується опублікування модулів з аналітикою про експорт/імпорт товарів, робіт та послуг, податки, фінансовий стан бізнесу, кредитування, ліцензування, публічні закупівлі та інші сфери діяльності малого й середнього підприємництва.
Цей сервіс втілено за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ), яка підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України й на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатися перевагами міжнародної торгівлі.