29 травня 2015, 15:00

АМКУ закликає не спокушатися рекламою «дешевих кредитів»

Прес-служба Антимонопольного комітету України

Антимонопольний комітет України попереджає про численні факти введення споживачів в оману суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність щодо надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп, повідомляє прес-служба АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Звертаємо Вашу увагу на необхідність бути обачними у разі звернення та укладення договорів з такими суб’єктами господарювання, ретельно вивчати всі договори та додатки до них, які Вам пропонують до підписання, та при певних сумнівах – отримувати кваліфіковану консультацію або відмовлятися від укладання договорів з такими суб’єктами господарювання», - йдеться у повідомленні.

Як роз’яснюють в АМКУ, зазначені суб’єкти господарювання у засобах масової інформації, в рекламній інформації на транспорті, а також через листівки поширюють привабливу рекламу – позики, гроші, кредит надаються на надзвичайно привабливих умовах тощо. Проте проведені органами Комітету розслідування щодо достовірності таких тверджень показали, що насправді певні суб’єкти господарювання, які поширюють таку рекламу, фінансових послуг (позик, кредитів тощо) не надають. Надання ними відповідної суми у позику є можливим лише за рахунок залучення коштів громадян (формування фонду групи). Кожен громадянин повинен сплачувати платежі не за саму позику, яку він має намір отримати, а фактично за право (дозвіл) отримати позику (можливість призначення позики), яка надається суб’єктами господарювання не за власний рахунок, а за рахунок залучення інших фізичних осіб та їх коштів.

Відповідно, право на отримання позики (грошей) в учасника групи виникає не одразу після укладення договору, а лише після того, як фонд групи стає достатнім. Цього моменту охочі взяти кредит можуть очікувати протягом тривалого часу.

Разом з тим, у певних суб’єктів господарювання, які надають такі послуги, відсутні критерії, за якими визначається хто з учасників групи має першочергове право на отримання коштів.

Як було з’ясовано Комітетом, одним із таких суб’єктів господарювання у 2012 році було укладено майже 7 000 договорів адміністрування, однак з них видано кошти лише 4 % учасників. Всі інші не отримали гроші у зазначений термін.

IMG_4292

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати