02 грудня 2022, 18:48

АМКУ відкрив справу проти Ізмаїльського винзаводу через упаковку сидру

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України виявив ознаки порушення конкурентного законодавства у діях ПрАТ "Ізмаїльський виноробний завод". Про це повідомила пресслужба АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ роз’яснив особливості державної допомоги у спортивній сфері".

На думку АМКУ, оформлення упаковки сидру "Винград Фраголіна" виробництва цього заводу є схожим з оформленням упаковки напою, виготовленого на основі вина "Фраголіно Б’янко".

"Компанія ГСХ ТРЕЙДМАРКС ЛІМІТЕД та офіційний імпортер та дистриб’ютор даного напою ‒ ТОВ "Глобал Спірітс Європа" ‒ у 2021 році звернулися до АМКУ з заявою. У ній повідомлялося про виявлення у торгівельних мережах України напою виробництва ПрАТ "Ізмаїльський виноробний завод" зі схожим на їхню продукцію оформленням", ‒ йдеться в повідомленні.

АМКУ встановив, що пляшки, пробки та етикетки сидру "Винград Фраголіна" та напою "Фраголіно Б’янко" мають схожий дизайн упаковки. Зокрема, етикетки обох напоїв ‒ білого кольору із зеленою смугою в золотому обрамленні у верхній частині, а назва напою зазначена в центрі етикетки на білому тлі темними літерами тощо.

Також було встановлено, що вино "Фраголіно Б’янко" реалізується на українському ринку з 2020 року, а сидр "Винград Фраголіна" (відповідно до інформації на його етикетці) ‒ з 2021 року.

На думку Комітету, використання ПрАТ "Ізмаїльський виноробний завод" зазначеного оформлення його товару може призвести до змішування з діяльністю заявників, що є порушенням ст. 4 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Тому АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками неправомірного використання оформлення упаковки товару.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати