20 травня 2022, 17:12

АМКУ схвалив проєкт постанови КМУ щодо критеріїв держдопомоги сфері культури

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України на засіданні 19 травня схвалив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За змову на закупівлях програмного забезпечення SAP до держбюджету сплачено більше 77 млн грн штрафів"

Проєктом пропонується визначити критерії оцінки допустимості державної допомоги, яка надається суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини, а саме:

  • мету і форми державної допомоги;
  • категорії отримувачів державної допомоги;
  • максимальний розмір державної допомоги, яка може надаватися;
  • умови та спосіб розрахунку сукупного розміру державної допомоги;
  • витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги.

Ці критерії застосовуватимуться Комітетом під час оцінки допустимості державної допомоги, що надається, наприклад, для забезпечення діяльності закладів культури, проведення культурно-мистецьких заходів, нового будівництва, реконструкції інфраструктури, пов’язаної з діяльністю у сфері культури, створення та/або покращення доступності закладів культури, об’єктів і пам’яток культурної спадщини, елементів нематеріальної культурної спадщини тощо.

Антимонопольний комітет розробляє критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання з ціллю імплементації відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, створення правових механізмів реалізації положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» щодо забезпечення нормативно-правової бази на національному рівні.

Розробка та схвалення АМКУ цього документа, подальше його прийняття Кабінетом Міністрів України безпосередньо пов’язано з активізацією роботи щодо одержання Україною статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати