16 липня 2021, 11:18

АМКУ оштрафував КП «Київтранспарксервіс» на 2,6 млн грн

Пресслужба АМКУ

За результатом розгляду справи № 38/60/42-рп/к.20 Тимчасова адміністративна колегія АМКУ 15 липня 2021 року, визнала дії КП «Київтранспарксервіс», що полягали у вимаганні з переможців електронних аукціонів сплати одноразового платежу та стягуванні штрафів за відмову від укладання договору чи підписання актів приймання-передачі порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, а саме - зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку продажу прав на експлуатацію майданчиків для паркування у Києві, шляхом встановлення таких умов придбання товару, які неможливо було б запровадити за умов існування значної конкуренції на цьому ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада підтримала в першому читанні реформу АМКУ"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

За рішенням Київської міської ради це підприємство є єдиним оператором з паркування транспортних засобів, стягнення паркувального збору та виготовлення абонементних паркувальних талонів у Києві. Також міськрада доручила цьому КП розпочати продаж прав на розміщення та/або облаштування паркувальних майданчиків у столиці через електронну систему «ProZorro.Продажі».  

Відтак у  період з 05.03.2019 до 05.01.2021 «Київтранспарксервіс», займаючи монопольне становище на відповідному ринку, встановлювало для переможців електронних аукціонів додатковий обов’язок сплати одноразового платежу за право укладання договору про передачу в експлуатацію відповідних майданчиків для паркування та забезпечувального платежу.

Причому за відмову від укладання вказаного договору або від підписання актів приймання-передачі таких майданчиків у експлуатацію передбачався штраф. 

За вищеперераховані дії КП «Київтранспарксервіс» оштрафовано на  2605133 грн. КП повинно усунути порушення та впродовж 10 днів  повідомити про це АМКУ. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати