16 червня 2021, 14:39

АМКУ оштрафував кілька компаній на понад 1,6 млн грн за інформаційні порушення

Пресслужба АМКУ

Тимчасова адміністративна колегія (ТАК) Антимонопольного комітету України 11 червня 2021 р. оштрафувала кілька компаній за інформаційні порушення. Зокрема, було накладено штраф на чотирьох суб’єктів господарювання на загальну суму понад один мільйон гривень за подання не у повному обсязі інформації на вимогу державного уповноваженого Комітету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З’явився новий функціонал для дослідження скарг поданих учасниками публічних закупівель до АМКУ"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Йдеться про:

  • ТОВ «ЕДІСОН МОТОРС» – 821,866 тис. грн.
  • ТОВ «ТЕСЛА МОТОРС» – 171,658 тис. грн.
  • ТОВ «ЕКОКАР» – 30,8 тис. грн.
  • ПАТ «Науково-виробниче підприємство «СИСТЕМА» – 3,55 тис. грн.

Інформація була необхідна АМКУ для розслідування за заявою суб’єкта господарювання щодо вчинення проти нього антиконкурентних дій групою компаній, що провадять діяльність у сфері заряджання електричних транспортних засобів. 

Оскільки суб’єктами господарювання здійснювалися спроби маніпулятивним шляхом уникнути виконання вимоги, ТАК врахувала цей факт як обтяжуючий. Адже він спричинив неможливість встановлення дійсних обставин у справі та унеможливив дослідження відповідності дій цих суб’єктів господарювання вимогам конкурентного законодавства.

Відтак на компанії було накладено максимальний розмір штрафів за це порушення - 1% доходу (виручки) кожного суб'єкта господарювання за рік, що передував року винесення рішення Колегією.

У той же день ТАК прийняла рішення про накладення штрафу у розмірі більш як 609 тис. грн на ТОВ «УКРДОНІНВЕСТ» за подання у неповному обсязі інформації у встановлений строк.

Значний розмір штрафу пов'язаний із обтяжуючими обставинами справи: «УКРДОНІНВЕСТ» не надав інформацію, що була потрібна Комітету як доказ для доведення чи спростування ознак здійснення суб’єктом концентрації без необхідного дозволу АМКУ. Ці дії можуть свідчити про намір компанії приховати здійснення такої концентрації.

Зауважимо, 11 червня 2021 р. ТАК АМКУ винесла ще кілька рішень щодо накладення штрафів на компанії, які здійснили інформаційні порушення. Повний текст усіх рішень буде опубліковано на сайті АМКУ впродовж 10 днів.

Усі накладені штрафи компанії повинні сплатити у двомісячний строк із дня одержання рішення.

Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства АМКУ в рамках здійснення дослідження чи розслідування може вимагати у суб’єктів господарювання інформацію, у тому числі, з обмеженим доступом. Ненадання суб’єктами інформації у встановлені строки, у неповному обсязі чи подання недостовірної інформації є порушенням та карається штрафом до 1% доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний рік, що передував року накладення штрафу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати