16 вересня 2022, 15:46

АМКУ: Інспекція з питань дипломування моряків порушила законодавство про захист економічної конкуренції

Пресслужба АМКУ

15 вересня 2022 року Антимонопольний Комітет визнав окремі дії Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків України порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та оштрафував її на 707 770 грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК: Законопроєкт про забезпечення виконання судових рішень містить корупційні ризики"

Під час розгляду справи, Комітет довів, що із січня 2017 року до листопада 2021 року Інспекція зловживала монопольним становищем на загальнодержавному ринку послуг із реєстрації документів моряків та їх внесення до єдиного Державного реєстру документів моряків (Реєстр) по всій території України.

Порушення полягало у встановленні Інспекцією для навчально-тренажерних закладів (НТЗ) таких умов у договорах про надання послуг із реєстрації документів моряків та їх внесення до Реєстру, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

А саме Інспекція:

  • стягувала плату за реєстрацію документів моряків та їх внесення до Реєстру у період з січня 2017 року по листопад 2021 року;
  • необґрунтовано скорочувала термін дії договорів протягом 2019 року;
  • у період з січня 2020 року по листопад 2021 року не встановлювала строк реєстрації документів моряків та їх внесення до Реєстру.  

На думку Комітету, такі підходи Інспекції до формування умов у договорах є непослідовними, безсистемними й можуть негативно впливати на функціонування національної системи підготовки й дипломування моряків України. 

У процесі розгляду справи за цими фактами Інспекція припинила вищезгадані порушення. Зокрема, було впроваджено систему «НТЗ-онлайн» та розроблено нову редакцію договору про надання доступу до автоматизованої реєстрації у Реєстрі. У цьому договорі було передбачено уже безоплатне надання послуг, рівний доступ до автоматизованої системи та можливість самостійного внесення (реєстрацію) НТЗ в електронному вигляді документів моряків до Реєстру.

Попри те, що порушення були припинені у процесі розгляду справи, за їх вчинення в період із січня 2017 року до листопада 2021 року на Інспекцію накладено штраф.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати