27 березня 2020, 11:41

AMD: викрадено код графічних процесорів Arden і Big Navi, вимагають $100 млн

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) - американська компанія-виробник інтегрованої електроніки (дослівний переклад AMD з англ. - «передові мікропристрії»). Це другий найбільший постачальник x86 сумісних процесорів і великий постачальник флеш-пам'яті. Станом на 2 січня 2020 р. частка AMD на ринку процесорів досягла 34,6%. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


25 березня 2020 р. AMD заявила про викрадення інтелектуальної власності з подальшим розміщенням її в мережі Інтернет. Незабаром ресурс Torrentfreak повідомив, що вкрадена інформація стосується вихідного коду для графічних процесорів Big Navi і Arden. Torrentfreak стверджує, що зв'язався з хакершою, відповідальною за крадіжку даних, яка просить за них $100 млн.

AMD подала дві скарги DCMA (закон про авторське право в цифрову епоху) щодо репозиторіїв Github, що містять вкрадений код графічних процесорів Navi 10, Navi 21 і Arden. Останні два викликають особливий інтерес, оскільки Arden повинен забезпечити роботу майбутніх консолей Microsoft Xbox Series X, а Navi 21 - це новітня розробка на базі архітектури RDNA 2, що ляже в основу флагманських відеокарт Radeon.

Github одразу прибрав репозиторії, але залишилися інші джерела, в тому числі 4chan, де була розміщена інформація. Викрадачка каже, що виявила вихідні коди AMD Navi GPU на зламаному комп'ютері одного зі співробітників, скачавши  незашифровані дані, і тепер намагається продати їх за $100 млн. Якщо покупець не знайдеться, вона обіцяє опублікувати весь вихідний код, але файли будуть захищені паролями, які будуть доступні тільки певним особам.

За словами AMD, в грудні 2019 р. до них звернулася особа, яка стверджувала, що у неї є тестові файли, пов'язані з безліччю поточних і майбутніх продуктів компанії. Деякі з них були розміщені в Інтернеті, але видалені пізніше за запитом AMD.

«Ми знаємо, що у злочинця є файли, які не були оприлюднені, проте вважаємо, що вкрадена інтелектуальна власність не вплине на конкурентоспроможність або безпеку наших графічних продуктів. Нам невідомо про те, яку ще інформацією він має в своєму розпорядженні. Ми тісно співпрацюємо з правоохоронними органами та іншими експертами в рамках кримінального розслідування», - йдеться в заяві AMD.

Джерела

AMD Statement on Theft of Graphics IP

AMD's Big Navi and Xbox Series X GPU 'Arden' Source Code Stolen and Leaked

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати