29 листопада 2021, 16:51

Адвокатам хочуть надати можливість обирати спрощену систему оподаткування

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих адвокатом, який зареєстрований як самозайнята особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Висновок КАС ВС щодо спільного виконання податкових зобов’язань учасниками договорів про спільну діяльність"

Чинне податкове законодавство передбачає, що адвокат, який здійснює індивідуальну діяльність, повинен стояти на обліку в податковому органі як самозайнята особа, яка займається незалежною професійною діяльністю (за КВЕД 69.10). Оподатковується така діяльність за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, 18 % бази оподаткування щодо доходів та 1,5 % військовий збір.

Проте поряд з цим є законодавчо закріплена можливість адвокатів зареєструватись у податкових органах як ФОП з ознакою незалежної професійної діяльності ( п.65.9 Податкового кодексу), без порушення ч.1 статті 13 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та обрати спрощену систему оподаткування.

На відміну від фізичних осіб-підприємців, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, позбавлені можливості обрати спрощену систему оподаткування, що, в свою чергу, ставить таких осіб у нерівні умови оподаткування отриманих ними доходів. 

Що пропонується?

Законопроєктом №  6358 від 29.11.2021 пропонується розширити коло осіб, які можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування визначивши при цьому самозайняту особу, яка проводить незалежну професійну адвокатську діяльність як платника податку, яка має право самостійно обрати спрощену систему оподаткування.

Абзац перший підпункту 133.1.4. пункту 133.1 статті 133 Податкового кодексу України хочуть викласти в такій редакції:

«133.1.4 фізичні особи - підприємці та самозайняті особи, які провадять незалежну професійну адвокатську діяльність (діяльність адвоката) у тому числі такі, що обрали спрощену систему оподаткування, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку, визначеному пунктом 141.4 статті 141 цього Кодексу». Тим самим автори хочуть розширити коло платників податку – резидентів.

Ініціатори законопроєкту також пропонують доповнити статтю 178 Податкового кодексу України пунктом 178.9. Оподаткування доходів, отриманих самозайнятою особою, яка провадить незалежну професійну адвокатську діяльність, та яка обрала спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, здійснюватиметься за правилами, встановленими Податковим Кодексом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати