17 червня 2022, 15:41

705 об’єктів охорони здоров’я зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії

Європейська Бізнес Асоціація

Про це стало відомо на зустрічі, яку 15 червня провела Європейська Бізнес Асоціація із заступниками Міністра охорони здоров’я України Олексієм Яременком та Богданом Боруховським. З цих закладів 115 є повністю зруйнованими, а загальна вартість відновлення пошкоджених та зруйнованих більше 34 млрд гривень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Втім, в планах МОЗ не тільки відбудова і відновлення, але й стратегічний розвиток системи охорони здоров’я. Зокрема, йдеться про перехід на нову систему спроможної мережі закладів охорони здоров’я – госпітальні округи, розробка якої триває вже біля 4 років. На думку пана Яременка, важливо розпочинати обговорення та роботу над майбутнім відновленням вже зараз, оскільки є багато підготовчої роботи, що передує цьому процесу. Робоча група, яка працює над Планом відбудови, вже знаходиться на фінальній прямій з розробки основної документації.

Пріоритет у відновленні медичної мережі буде наданий закладам охорони здоров’я первинної ланки. Адже в амбулаторіях надається набагато більше сервісів, до того ж їх мережа вже була суттєво реформована протягом останніх років. МОЗ вже робить це в деокупованих Київській, Чернігівській та Сумській областях. Пріоритет МОЗ – не відновлення самих медичних закладів, а відновлення послуг для населення та робочих місць для працівників медичної сфери.

Наразі однією з основних проблем охорони здоров’я спеціалізованої ланки є надто не ефективна та  розгалужена мережа. Перехід на трирівневу госпітальну мережу (надкластерні, кластерні та загальні лікарні) є одним з пріоритетних завдань, аби розвиток чи відбудова пошкоджених та зруйнованих об’єктів відбувалась вже в рамках нової системи. Юридичний процес для формування такої мережі був розпочатий ще у жовтні 2021 року, а завершити його МОЗ планує за 2-3 місяці. Відповідно, інфраструктурний план розвитку мережі закладів охорони здоров’я вже матиме юридичне підгрунтя.

Водночас триває спільна робота МОЗ та Мінрегіонбуд щодо розробки та прийняття нових державних будівельних норм, а також санітарно-гігієнічних правил. З тим, аби будівництво та реконструкція медичних закладів відбувалась за сучасними стандартами. 

Співпраця бізнесу та МОЗ наразі може бути сфокусована на напрямках гуманітарної допомоги та відновлення закладів охорони здоров’я. Так, МОЗ запрошує міжнародні компанії та організації до інтелектуальної співпраці, допомоги з проектування та первинної підготовки проєктів відбудови. 

МОЗ готує базу проєктів державно-приватного партнерства, в рамках яких до співпраці зможе долучатися бізнес. Оскільки проєкти вимагатимуть оперативної реалізації, МОЗ пропонує оновлену форму співпраці держави та бізнесу, яка дозволить діяти швидко та гнучко – йдеться про договір про спільну діяльність. В МОЗ сподіваються, що за допомогою такого інструменту та за активного долучення бізнесу відбудова та модернізації системи охорони здоров’я та медзакладів буде якісною та сучасною та відбуватиметься в найкоротші терміни.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати