21 жовтня 2021, 16:51

40 тис ПЛР-тестів і COVID-сертифікатів та 4 млн грн прибутку щомісяця: Мінцифра та Кіберпол викрили злочинне угруповання

Пресслужба Мінцифри

Кіберпол спільно з Мінцифрою викрили в Харкові угруповання, яке займалося масовою підробкою ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів. Шахраї працювали близько року і встигли виготовити понад 40 тисяч підроблених ПЛР-тестів та близько 500 підроблених сертифікатів. Щомісячний прибуток зловмисників сягав 4 мільйони гривень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "COVID-сертифікат про вакцинацію: як діяти, якщо не вдається створити електронний документ?"

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Десятеро осіб виготовляли фейкові довідки та продавали їх у соцмережах. Семеро зловмисників, у тому числі організатор, затримані. За скоєне їм може загрожувати до 8 років позбавлення волі. 

Шахраї незаконно використовували логотип медичної лабораторії та печатки різних медичних установ. Клієнти не проходили щеплень чи тестів, а просто надавали свої дані. Серед клієнтів були й туристичні агенції. Вартість підробленого тесту становила 400 гривень, а COVID-сертифікат коштував 1500 гривень, однак представники турагенцій «перепродавали» їх за вищою ціною. 

Також правоохоронці попередили продаж понад 100 фейкових сертифікатів про вакцинацію. Під час 23 обшуків у трьох областях України було вилучено комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки, грошові кошти, печатки та штампи медичних закладів, а також особисті печатки лікарів. Наразі поліцейські встановлюють їхнє походження. Слідчі дії тривають. 

Мінцифра та Кіберпол ретельно відстежують усі випадки підробки COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів. Якщо ви бачите, що хтось продає підроблені тести чи COVID-сертифікати, то одразу повідомляйте в поліцію. До того ж українцям, які свідомо використовують фейкові COVID-сертифікати, доведеться заплатити до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати