Впровадження "Дорожньої карти розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року" дозволить покращити якість повітря, зменшити витрати на імпорт енергоресурсів та створити додаткові робочі місця.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Майже 640 млн грн збитків завдано довкіллю протягом тижня, - Держекоінспекція".
Про це йдеться на сайті Державної екологічної інспекції України.
Як впровадження цієї дорожньої карти вплине на українців?
По-перше – покращення якості повітря. Перехід підприємств і ТЕС з використання вугілля на біомасу призведе до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Так, підвищення частки біопалива у різних секторах енергетики дозволить скоротити емісію вуглецю на 14,31 мегатони у 2025 році та на 54,4 мегатони у 2050 році.
А по-друге, розвиток біонергетики дозволить зменшити витрати на імпорт традиційних енергоресурсів - нафти та газу. Зокрема, минулоріч Україна витратила на це на 15,06 мільярдів доларів. Забезпечення потреб у енергії власними силами дасть змогу заощадити значну частину валютних коштів, а отже здешевити вартість енергії для населення.
Окрім того, для забезпечення галузі біоенергетики будуть створені додатково понад 31 тисяча робочих місць вже до 2025 року.
Голова Держекоінспекції Андрій Мальований додав, що фахівці Держекоінспекції оцінили відповідність дорожньої карти природоохоронному законодавству.
"Документ розроблений повністю в рамках закону, та ще й створює додаткові механізми для зменшення негативного впливу на довкілля з боку енергетичної промисловості", - зазначив Андрій Мальований.
Нагадаємо, в Україні впровадять цифрову платформу для порятунку морів від пластику.