27 листопада 2023, 12:37

15 років позбавлення волі з конфіскацією майна: вирок мешканцю Донецької області за держзраду

Пресслужба Дзержинського міського суду Донецької області

23 листопада 2023 року Дзержинським міським судом Донецької області проголошено обвинувальний вирок у кримінальному провадженні відносно місцевого мешканця, який обвинувачувався в державній зраді. Про це повідомила пресслужба суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРП розподілено 8876 скарг щодо дисциплінарного проступку судді: деталі".

Як повідомлялося раніше, в серпні від прокурора Вінницької окружної прокуратури до суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо місцевого мешканця, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану).

Згідно з матеріалами кримінальної справи було встановлено функціонування на території Донецької області інформаторської мережі, яка організована та створена для збору інформації розвідувального характеру з метою подальшого проведення розвідувально-підривної діяльності проти України.

"Зокрема, до вказаної мережі інформаторів залучені уродженці прифронтової Торецької міської громади, які перебувають на тимчасово окупованій території України та беруть активну участь у бойових діях на боці країни-агресора. Вказані особи підтримують родинні та дружні зв’язки з місцевими мешканцями, безпосередньо залучають до збору та передачі інформації ряд осіб, серед яких і обвинувачений. За попередньою злочинною домовленістю, обвинувачений оперативно та систематично за допомогою мобільного застосунку "Telegram" надсилав повідомлення, які містили відомості щодо розташування, переміщення особового складу і техніки Збройних сил України, що дислокувались у м. Торецьк Донецької області, розташування фортифікаційних споруд у Костянтинівському районі Донецької області, місті Вільнянськ Запорізької області", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, надалі бойовиками передавалася зазначена інформація невстановленій особі з-поміж незаконних збройних формувань, діяльність яких контролюється представниками рф для коригування та нанесення вогневого ураження. Засуджений місцевий мешканець під час воєнного стану з використанням Telegram неодноразово надавав ворогу інформацію щодо розташування та переміщення особового складу та техніки ЗСУ, що свідчить про наявність співпраці з представниками збройних сил іноземної держави.

У суді вказали, що засуджений вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, не оспорював обставин кримінального правопорушення, щиро каявся у вчиненому. Стороною обвинувачення надані суду достовірні докази, які у своїй сукупності надали можливість зробити висновок про доведеність винуватості поза розумним сумнівом у передбаченому законом порядку та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років та з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

З текстом вироку Дзержинського міського суду Донецької області можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень після оприлюднення сервісом за наступними пошуковими реквізитами – єдиний унікальний номер судової справи 225/1556/23, номер провадження 1-кп/225/213/2023.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати