06 грудня 2021, 14:42

10 хвилин для Івана Івановича. YouControl відкрив доступ до перевірок фізосіб

YouControl

Раніше реєстри та бази даних були закритими, і перевірити інформацію про людину без прямого звернення до реєстрів або розпорядників даних було складно. Тепер перевірити будь-кого можна за 10 хвилин онлайн, адже YouControl відкрив доступ до перевірок фізосіб — до 5 перевірок на день безкоштовно для зареєстрованих користувачів. Щоправда, це працює не як у кіно, де можна за пару кліків отримати анкету з інформацією про місце народження, фактичне місце проживання, хобі й особисті уподобання людини, — отримати можна лише ті дані, які не належать до персональних і є загальнодоступними.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Необхідний мінімум для перевірки особи:

 • наявність та предмет судових справ;
 • перебування в розшуку;
 • чи не знаходиться людина в списку терористів або під санкціями.

Як перевірити дані

YouControl відкрив для зареєстрованих користувачів доступ до інструменту з перевірки фізичних осіб. Дані надходять з 80+ офіційних джерел, державних реєстрів.

Тепер кожен може перевірити:

 • поточні та минулі судові справи;
 • інформацію про осіб, які переховуються від органів влади (МВС);
 • інформацію про безвісно зниклих громадян (МВС);
 • осіб у розшуку, які звинувачуються у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки (СБУ);
 • список колишніх співробітників СБ України, які зрадили присязі й перейшли на бік ворога.

Якщо фізична особа є учасником судових справ зі стягнення заборгованостей, можна дізнатися про її актуальні борги.

Щоб перевірити фізособу, треба зареєструватися. У лівому навігаційному меню клікніть на рядок «Перевірка фізичних осіб», додайте ПІБ у пошукове поле, і система за декілька секунд покаже результат перевірки.

Інформація може стосуватися повних тезок. Інструмент «Унікальність ПІБ» допоможе здійснити уточнений пошук і зменшити вірогідність наткнутися на повного тезку.

Що ще можна дізнатися про людину в YouControl?

 • Перевірити паспорт або диплом;
 • виконавчі провадження;
 • історію підприємницької діяльності;
 • дані про нерухоме та рухоме майно;
 • зв’язок з політичними партіями, корупційними скандалами.

Коли слід перевіряти особу

1. При працевлаштуванні. У директора компанії можуть бути судові справи, у т.ч. пов’язані з працевлаштуванням людей, корупцією, істотними боргами. Ситуація працює й навпаки: коли наймаєш людину на роботу, теж бажано знати про її судовий і борговий «бекграунд».

2. Коли винаймаєш або здаєш в оренду майно. У такому разі варто перевірити наявність судових справ, пересвідчитися, що особа не знаходиться у розшуку. Буде боляче, якщо здасте в оренду квартиру, а орендар через 6 місяців втече без оплати, або виявиться, що людина не вперше не виконує свої зобов’язання за договорами.

3. Під час виборів. Звичайно, вибір кандидата в раду будь-якого рівня має відбуватися свідомо, з повним розумінням репутації майбутнього чиновника. Звісно, можна перевірити інформацію в ЗМІ, але краще знати офіційні дані з реєстрів, щоб обминути пастки конкурентів кандидата у вигляді дезінформації.

4. На побаченні (а краще до). Так, перевіряти інформацію про коханого або кохану теж інколи варто. Пов’язувати життя з конкретною людиною — ще більш відповідальний крок, ніж обирати кандидата на виборах.

5. Перед купівлею будь-якого майна, товару чи послуги. Продавця варто перевіряти завжди, а особливо, якщо він — приватна особа або ФОП, та ще й невідомий. Не кожна людина та не кожен підприємець є добросовісними. Судові справи будуть найбільш показовою характеристикою в цьому випадку.

6. Коли знайомишся з новим партнером/постачальником. Кожен, хто займається бізнесом, постійно працює з новими людьми. Підприємець це чи власник компанії, не має значення. Мінімальна перевірка нового партнера чи постачальника убезпечить від невдалої співпраці.

7. Перед укладенням договору позики. Невже не хочеться знати, чи надійній людині позичаємо?

Чи законно перевіряти дані

Якщо інформація визнана державними органами загальнодоступною, відкритою, — законно. Дані зберігаються реєстрах, а частина реєстрів відкриті державою.

Щоб отримати відомості, доступ до яких за законом обмежений, потрібна підстава. Наприклад, людина порушила закон. Якщо порушуються права третіх осіб або закон і доходить до судової справи, інформація у потрібній частині може бути відкрита за запитом органів державної влади. Так, якщо розшукують злочинця, його фотографію та повні дані можна показувати по телебаченню, розміщувати в соцмережах та медіа без його згоди. У такому випадку інтереси суспільства важливіші за інтереси власника персональних даних.

Інший приклад: у Івана Івановича є 1 млн грн на рахунку, дорога машина і 3 квартири в центрі Києва. Про майно знають тільки близькі родичі, а інформацію про гроші банк не має права розголошувати. Однак правоохоронці здогадалися, що Іван заробив усе це незаконним шляхом, і за наявності кримінальної справи ці відомості про Івана Івановича можуть стати відкритими.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати