23 липня 2021, 18:06

ТОП-9 новин тижня

Пошукова база правових позицій Верховного Суду, новий сайт з оренди об’єктів держмайна та набуття чинності Закону про податкову аміністію - зібрали для Вас ТОП новин цього тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Президент підписав закон про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування

Відтепер визнається умисним внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2 тис.  прожиткових мінімумів. Розмір штрафу за це встановлюється від 3 тис. до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк до двох років.

2. РАУ передбачила дисциплінарну відповідальність за несвоєчасне повідомлення про зміну даних в ЄРАУ

Ради адвокатів регіонів зможуть ініцювати притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів, які порушили термін повідомлення про зміни відомостей про себе у Єдиному реєстрі адвокатів.

3. ВС створив пошукову Базу правових позицій

Для користування системою спочатку необхідно створити акаунт, це займає декілька секунд. На головній сторінці Бази міститься пошукова графа та нещодавно додані правові позиції. Кожна правова позиція ВС має короткий опис, ключову інформацію і повний текст судового рішення. Також на головній сторінці Бази можна знайти Інструкцію з використання. До того ж система містить завантажені всі дайджести Верховного Суду.

4. ФДМУ презентував новий сайт з оренди об’єктів державного майна

Сайт orenda.gov.ua дозволяє кожному швидко та зручно отримати інформацію про всі вакантні для оренди об’єкти державної нерухомості та переглянути всі дані для ухвалення зваженого рішення про участь в онлайн-аукціоні з його оренди.

5. Набув чинності Закон про податкову амністію

Закон передбачає звільнення від оподаткування громадян, які скористаються одноразовим добровільним декларуванням - особливим порядком добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства до 1 січня 2021 року.

6. Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України – 2021: розпочалось опитування юркомпаній

«Юридична Газета» продовжує дослідження ринку юридичних послуг. Розпочався ІІ етап «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України – 2021» - опитування юридичних компаній.

7. Вперше в Україні громадянину повідомили про підозру у піратстві

За даними слідства підозрюваний самотужки захопив судно в Індійському океані, погрожуючи капітану гвитнівкою.

8. АМКУ оштрафував ТОВ "Радехівський цукор" на 68 млн грн за придбання цукрового заводу без дозволу

У 2017 році з інформації, розміщеної у ЗМІ, АМКУ дізнався про придбання ТОВ «Радехівський цукор» декількох цукрових заводів. Комітет дослідив дотримання законодавства про захист економічної конкуренції та відкрив 3 справи про порушення.

9. Національний банк України підвищив облікову ставку до 8%

У першому півріччі 2021 року інфляція очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 в. п., але відхилення було більшим, ніж передбачалося, через дію як тимчасових, так і фундаментальних факторів. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати