19 липня 2021, 18:38

РАУ передбачила дисциплінарну відповідальність за несвоєчасне повідомлення про зміну даних в ЄРАУ

Пресслужба НААУ

Ради адвокатів регіонів зможуть ініцювати притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів, які порушили термін повідомлення про зміни відомостей про себе у Єдиному реєстрі адвокатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нова Стратегія НААУ передбачає зміни доступу до професії та спрощення дисциплінарних процедур"

Про це повідомляє пресслужба НААУ.

Рада адвокатів України внесла відповідні зміни до Порядку ведення ЄРАУ 3 липня 2021 року.

У новій редакції п. 3.4 ідеться про те, адвокат протягом трьох днів з дня зміни відомостей про себе, що внесені або підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів України, письмово повідомляє про такі зміни раду адвокатів регіону за адресою свого робочого місця, крім випадків, якщо ці зміни вносяться на підставі рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

У випадку порушення вказаного терміну рада адвокатів регіону може звернутись до КДКА регіону щодо притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Відповідно до Порядку ведення ЄРАУ, даними, які підлягають внесенню до реєстру, є прізвище, ім’я та по батькові адвоката; номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, номер і дата прийняття рішення про його видачу (номер і дата прийняття рішення про включення адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України); найменування і місцезнаходження організаційних форм адвокатської діяльності, номери засобів зв’язку; адреси робочих місць адвоката (із зазначенням основної та/або додаткових адрес робочого місця), номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти; інформація про зупинення, поновлення права на заняття адвокатською діяльністю зазначається у хронологічній послідовності.

Також до профілю в ЄРАУ вноситься інформація відносно дисциплінарної відповідальності адвоката (вид дисциплінарного стягнення, строк застосування, підстава).

Інші відомості, передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», рішеннями Ради адвокатів України або внесення яких вимагається командами програмного забезпечення бази даних ЄРАУ, в тому числі відмітки про сплату внесків та електронна адреса, електронний варіант фотокартки адвоката, інформація про підвищення кваліфікації, які є обов’язковими для внесення адміністраторами ЄРАУ. Також за заявою адвоката до ЄРАУ можуть бути внесені відомості щодо: додаткових адрес робочих місць, засобів зв’язку; помічників/стажистів адвоката; загального стажу адвокатської діяльності (на підставі документів, що підтверджують такий стаж, у тому числі довідки з КДКА регіону щодо роботи в колегії адвокатів до 1993 року); займаної посади в органах адвокатського самоврядування; займаної посади, категорій ведення справ; нагород (почесних звань, відзнак тощо); адрес його офіційних сторінок в соціальних мережах; моделі та серійного номеру комп’ютерної техніки, що використовує адвокат; характеристик та відповідних серійних номерів носіїв інформації, які використовує адвокат в своїй діяльності; транспорту, який використовує адвокат; логотипу та/або найменування веб-сайту АО, АБ, в якому адвокат здійснює адвокатську діяльність тощо.

РАУ у своєму рішенні №50 також передбачила можливість внесення даних про членство в Комітетах при Національній асоціації адвокатів України; займаної посади, членства в комітетах при радах адвокатів регіонів.

До профілю адвоката також вноситься інформація про щорічне підвищення кваліфікації адвокатів, що надається Вищою школою адвокатури.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати