21 травня 2021, 18:01

ТОП-10 новин тижня

Кадрові зміни в Уряді, завершення конкурсу на посаду судді ЄСПЛ від України та нові послуги в Дії: зібрали для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Мінцифра презентувала масштабне оновлення Дії 

Серед нововведень: зміна місця реєстрації онлайн; автоматична реєстрація ФОП;  сплата податків та подання декларацій; електронний підпис у смартфоні; заміна водійського й оновлений розділ “Штрафи”; сплата адмінзбору онлайн.

2. Конкурсна комісія обрала трьох кандидатів на посаду судді ЄСПЛ

Переможці конкурсу: Микола Гнатовський, Олександр Мережко, Гаяне Нуріджанян. Остаточне рішення щодо обрання судді буде приймати Рада Європи.

3. Рада підтримала продаж земельних ділянок через електронні аукціони: прийнято закон

Земельні торги будуть проводитись через Інтернет, у єдиній електронній торговій системі в режимі реального часу.

4. Завершено досудове розслідування стосовно Олександра Тупицького

Слідство встановило, що у 2018 році експосадовець підкупив свідка для надання неправдивих показань в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України.

5. В Уряді змінили трьох міністрів

Верховна Рада звільнила Міністра інфраструктури Владислава Криклія та призначила на його місце Олександра Кубракова, замість Ігоря Петрашка очільником Мінекономіки обрано Олексія Любченка, а Віктор Ляшко замінив Максима Степанова на посаді Міністра охорони здоров'я.

6. Парламент ухвалив за основу законопроект щодо створення Етичної ради у ВРП

До складу Етичної ради входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, та три особи, визначені міжнародними організаціями.

7. Окрім суддів, Велика Палата ВС заборонила і діючим прокурорам доступ до адвокатської професії

Посилаючись на норми антикорупційного законодавства та прокурорської етики, Велика палата вказує на те, що особа, яка перебуває на посаді прокурора, не може займатися адвокатською діяльністю або виконувати іншу оплачувану роботу.

8. Верховна Рада попередньо підтримала розширення повноважень приватних виконавців

У разі ухвалення закону, приватні виконавці отримають можливість стягувати кошти з державних підприємств.

9. Рада змінила закон про судоустрій та статус суддів для забезпечення діяльності розвідорганів

Обов'язок забезпечити відеофіксацію судового засідання не поширюватиметься на справи щодо надання дозволу на проведення розвідзаходів.

10. ВП ВС повернула справу про відсторонення суддів КСУ до КАС

Велика Палата зазначила, що спори про оскарження суддями Конституційного Суду України рішень суб`єктів їх призначення з питань, пов`язаних із зайняттям цими особами відповідних посад і здійсненням повноважень, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати