20 травня 2021, 17:11

Розширення повноважень приватних виконавців: прийнято за основу законопроекти

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято за основу проекти Закону №4330, №4331 та 4532, які розширюють повноваження приватних виконавців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Адмінвідповідальність за невиконання вимог дисциплінарного інспектора ВРП: Рада прийняла за основу законопроект"

Так, проєктом Закону пропонується розширити повноваження приватних виконавців щодо виконання рішень до ста тисяч (100 000) гривень проти
будь-якого боржника (включаючи державних юридичних осіб та юридичних осіб за участю держави) та щодо примусового виконання ними постанов у справах про адміністративні правопорушення.

У змінах до КАСУ приватним виконавцям надається право звертатися до суду за роз’ясненням судового рішення, за відстроченням чи розстроченням виконання судового рішення тощо.

Другий законопроект спрямований на розширення переліку рішень, які виконуватимуться приватними виконавцями.

Згідно із документом,  постанова про накладення адміністративного стягнення виконується не тільки уповноваженим на те органом, але й приватним виконавцем, зокрема, у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений законом строк.

Третій законопроект пропонує встановити, що:

  • орган доходів і зборів, який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил, виконує її самостійно або через орган державної виконавчої служби чи приватного виконавця (а не самостійно або через державного виконавця, як передбачено чинною нормою);
  • у разі, якщо штраф не буде сплачено у строки, постанова органу доходів і зборів або суду (судді) надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, в установленому законом порядку (а не до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання або роботи порушника або за місцезнаходженням його майна, як передбачено чинною нормою).
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати