10 вересня 2021, 18:03

ТОП-10 новин тижня

Впровадження ЄСІТС, створення єдиного реєстру зброї та реєстрація перших колекторських компаній: зібрали для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. ВРП оголосила про створення та забезпечення функціонування трьох підсистем ЄСІТС

Актуальність та важливість затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (ЄСІТС) як першого кроку до впровадження paperless (режим «без паперів») у судовій владі обговорювали 08.09.2021 р. на відкритому засіданні Координаційного комітету з питань реалізації та впровадження цифрового проєкту у сфері правосуддя.

2. Уряд змінив Порядок зберігання речових доказів під час кримінального провадження

Відтепер вилучені (отримані) під час кримінального провадження вогнепальна і холодна зброя та боєприпаси зберігаються в уповноважених підрозділах Національної поліції, СБУ, головних управлінь та управлінь СБУ після їх перевірки за інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС і дослідження державною спеціалізованою установою, що здійснює судово-експертну діяльність.

3. Юридична Газета розпочала дослідження Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній України – 2021

Для участі в дослідженні просимо заповнити анкету за цим посиланням та надіслати її на адресу leaders@yur-gazeta.com не пізніше 01.11.2021 р.

4. До кінця року в Україні створять єдиний реєстр зброї

В МВС планують з допомогою електронних сервісів забезпечити і відслідковувати весь життєвий цикл зброї, і спростити процедуру продовження дозволів на зброю онлайн, і потім поступово перейти до електронного дозволу з самого початку.

5. В Україні зареєстровано перші колекторські компанії

Надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб матимуть право лише компанії, внесені до реєстру.

6. Парламент прийняв закон про віртуальні активи

Законом встановлено загальні принципи держрегулювання обороту віртуальних активів та органи, що здійснюють державне регулювання у сфері обороту віртуальних активів.

7. Рада попередньо підтримала примусове годування засуджених

Засудженого, який заявив про відмову від прийняття їжі, можуть годувати примусово на підставі ухвали суду. Суд має керуватися висновком лікаря про те, що такому засудженому загрожує значне погіршення стану здоров’я та існує очевидна загроза його життю

8. ААУ провела традиційний осінній форум «Адвокатура. Формула успіху»

Про що говорили на форумі юристи та експерти, читайте в матеріалі ЮГ.

9. Народним депутатам пропонують скасувати Господарський кодекс України

Проєктом Закону України № 6013 від 09.09.2021 про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період передбачено внесення змін до Цивільного кодексу України, визнання таким, що втратив чинність, Господарського кодексу України, а також низку прикінцевих положень.

10. Рада підтримала заборону реклами, що містить дискримінацію за ознакою статі

У разі використання дискримінації рекламодавець має сплатити штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (60 тисяч грн). 
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати