08 вересня 2021, 11:22

Парламент прийняв закон про віртуальні активи

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №3637 "Про віртуальні активи" у другому читанні. Законом передбачено комплексне врегулювання правовідносин, що виникають у зв’язку з обігом віртуальних активів в Україні, визначено права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обігу віртуальних активів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні зареєстровано перші колекторські компанії"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України. 

Законом визначено поняття «віртуальний актив», згідно з яким, «віртуальний актив - нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Існування та оборотоздатність віртуального активу забезпечується системою забезпечення обороту віртуальних активів. Віртуальний актив може посвідчувати майнові права, зокрема права вимоги на інші об'єкти цивільних прав».

Законом встановлено загальні принципи державного регулювання обороту віртуальних активів та органи, що здійснюють державне регулювання у сфері обороту віртуальних активів, а також повноваження Національного банку України у сфері обороту віртуальних активів, повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у сфері обороту віртуальних активів, Державний реєстр постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів.

Контроль за виконанням законодавства у сфері обороту віртуальних активів буде здійснювати Мінцифри. 

Також з прийняттям закону будудть внесені зміни до низки законів і підзаконних нормативно-правових актів. Зокрема, розділ ІІІ Цивільного кодексу України доповнено главою 151 «Віртуальні активи».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати